Společnost

Tomáš Savka bude hledat ATLANTIDU v Divadle Kalich

Sbírání kytiček

Máte rádi Tomáše Savku a písničky Miro Žbirky? Pak si určitě nenechte ujít nový muzikál Atlantida, který v září uvede divadlo Kalich.

V září se v Divadle Kalich uskuteční premiéra prvního muzikálu s písněmi Mira Žbirky – Atlantida. Jsi napnutý, jak se dílo podaří?

Ani ne, důvod je jasný, sešli se výborní interpreti a režie s choreografií se ujal Ján Ďurovčík. To dohromady značí, že pokud se nestane něco mimořádného, mělo by se dílo podařit a být výborné. Na práci s Jánem se těším. I když to někdy mezi námi zajiskří, umí ze mě vytáhnout to, čemu by se podle mojí představy divadlo mělo podobat :o)


Můžeš alespoň částečně prozradit, v jaké roli se v Atlantidě představíš?

Upřímně řečeno vlastně nemůžu. Má postava se jmenuje Milan a jediné, co o něm momentálně vím je, že je to introvert s tajemstvím. Vše další ukáže zkoušení, které postavu vytvoří. Ale jednu věc prozradit můžu, a to že postava bude zpívat pro mě nejkrásnější Žbirkovu baladu, tedy Baladu o polných vtákoch.


Uběhlo už několik let od soutěže Superstar a Ty ses etabloval na divadelních prknech. Užíváš si víc sólového zpívání nebo divadelního hraní?

Uběhlo už dost let, abych byl přesný, je to dvanáct let od soutěže a já divadlo dělám jedenáct. Baví mě obojí, nedá se to srovnávat. Divadlo je jedna disciplína a sólové vystupování druhá. Poslední dobou hodně vystupuju s Bigbandy po celé republice a jsem sólistou Hudby hradní stráže a Policie ČR, to mi dělá velikou radost.


Za svoji roli Che v muzikálu Evita jsi obdržel cenu Thálie. Co Tě napadlo v okamžiku, když si vstoupil mezi ty velké herecké osobnosti?

Byl to krásný okamžik. Když člověk vyhraje a cenu získá, odborná porota tím uzná, že to, co dělá má smysl a je dobré. Paradoxně mě napadla veliká zodpovědnost. Je to zavazující, když o vás někdo řekne, že jste držitelem Thálie, o to víc se teď snažím, aby má vystoupení a představení byla naprosto profesionální.


Čím žije v soukromí Tomáš Savka? Vaříš, sportuješ, spíš nebo cestuješ?

Přesně tak. Otázka je úplně přesná. Vařím, sportuju, spím a cestuju. (smích)


Co příležitosti v televizi a u filmu? Nelákají Tě nebo nabídky nepřicházejí?

Nechodím na žádné filmové konkurzy a nabídky samy nechodí. Samozřejmě by mě to lákalo, ale mám tolik práce, že si pořád říkám, že televize má čas.(smích)


Už Tě někdy během uměleckého života napadlo, že by ses začal věnovat nějaké jiné práci?

Častokrát. Většinou to bylo v období, kdy jsem díky nedostatku práce sotva přežíval. Kdybych nebyl zpěvákem, asi bych byl nejradši kuchařem.


Máš momentálně nějakou vysněnou roli nebo metu, kam směřuješ?

Mám a dokonce, když se z vyšší moci něco nestane, tak by se mi mohla splnit. Vyhrál jsem v Bratislavě konkurz do muzikálu Bídníci na roli Jeana Valjeana. Už jsme nazpíval stěžejní árie a poslali je kvůli licenci do Anglie a byl jsem schválen. Takže, pokud se nic nestane, měl bych mít v březnu 2016 premiéru na Nové Scéně v Bratislavě.


Jak hodnotíš vkus dnešních diváků? Máš pocit, že dovedou najít kvalitní umění nebo jsou ve vleku komerční zábavy?

To je otázka, na kterou neumím odpovědět. Jsou představení, kde nechápu, že diváci chodí. Bohudík, to nejsou ty, ve kterých hraju (smích)


Je něco, co Tě zaručeně dokáže naštvat?

Štve mě lidská blbost a v poslední době i křivost některých lidí. Častokrát jim naletím, protože moje uvažování toto jednání vlastně nepřipouští. Tak často koukám, co všechno je možné.


A co Tě zaručeně potěší a zvedne náladu?

Největší radost mám, když vidím, že se někomu poctivému daří. Když vím, že je rovnej a ještě k tomu má úspěch. Pak mám opravdu radost. To je jako, když si dáte poctivý steak.

 

Připravila:Katka
Foto: divadlo Kalich
30. 7. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků