Kosmetika

Tonizace pleti: tipy na tonika a essence z korejské kosmetiky

Jedním z důležitých kroků, který některé ženy podceňují je tonizace pleti. Tonikum se používá na dočištění pleti, odstraní zbytky rozpuštěných nečistot a stahuje póry. Obnovuje pH pokožky, posiluje její obrannou bariéru, hydratuje ji a připravuje ji na aplikaci další kosmetiky. Nejdříve si připomeňme:

Tonikum byste měli používat dvakrát denně, ráno a večer. Ráno se pokožka po tonizaci bude méně mastit a make-up na ní bude lépe držet.

Rozdělení pleťových tonik

Základním tonikem je tonikum hydratační. Pokud nepoužíváme žádný exfoliační produkt, můžeme použít tonikum exfoliační. To se hodí hlavně pro začátečníky, kteří s exfoliací začínají. Můžou ho použít i dvakrát třikrát do týdne k odstranění odumřelých buněk.

Esence

V poslední době se mluví také o esenci, kterou používají hlavně Korejky. Je to krok, který následuje po toneru a před sérem. „Esence je krok, který můžeme zařadit jako něco navíc. Dodají dodatečnou hydrataci a dodatečnou výživu,“ radí odbornice na korejskou kosmetiku Zuzana Matoušková.

V redakci jsme se věnovali hledání zajímavých tipů na tonika a essence. Tady jsou naši favorité.

Pyunkang Yul – Essence Toner

Pleťové tonikum ve formě vodnatého gelu na bázi extraktu z kořene kozince blanitého, který má antioxidační a protizánětlivé účinky. Tonikum se rychle vstřebává a zanechává pokožku hladkou. Připravuje pokožku na další kroky péče. Jeho hustá, ale lehká textura se rychle vstřebává a okamžitě pleť osvěží. „Můžete si ho nanést do dlaně a do pleti ho vklepat. Tento postup ocení zejména majitelky sušší pleti. Korejci používají také buničité tamponky, na které nanesou tonikum, a následně ho přiloží na pleť a na partiích, které mají sušší ho nechají působit,“ vysvětluje Zuzana Matoušková. Tonikum i buničité tamponky prodává korejskakrasa.eu.

Pure Heals Centella Reviving Toner

Těm z vás, kdo chcete vyzkoušet  exfoliační tonikum, doporučujeme jemné exfoliační tonikum s centellou asijskou, které omlazuje pleť, vyhlazuje a osvěžuje. Zklidňuje drsnost a suchost pokožky, činí ji hloubkově hydratovanou a hladkou. Díky svým jemným exfoliačním složkám vyhlazuje povrch pokožky. Extrakt z centelly asijské hydratuje suchou pokožku a posiluje její ochrannou bariéru. Prodává hebe.com

Urban Eco Warath essence lotion

A na závěr tipy na dvě essence. První je hydratační esence s extraktem z květů waratah z Austrálie z řady Urban Eco Waratah. Posiluje ochrannou bariéru kůže, přičemž tvoří hydratační vrstvu, která chrání kůži před negativním vlivem stresu a také vnějšího okolí. Obsahuje ceramid rostlinného původu, který vykazuje silně hydratační působení. Prodává hebe.com.

COSRX – Advanced Snail 96 Mucin Power Essence

Velmi příjemná essence na bázi šnečího slizu v koncentraci 96 %, který intenzivně hydratuje, regeneruje a jemně zesvětluje pigmentové skvrny. Přípravek byl dále obohacen o arginin, který zklidňuje podrážděnou a suchou pokožku a hyaluronát sodný, který zadržuje vodu v pokožce. Esence má antibakteriální a protizánětlivé účinky, vyhlazuje a zklidňuje podráždění. „Šnečí mucin pleť skvěle hydratuje a hojí. Pomáhá i na jizvičky po akné. Mucin navíc dobře klouže a dobře se na něj nanáší make-up,“ doplňuje Zuzana Matoušková. Prodává korejskakrasa.eu

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: korejskakrasa.eu, hebe.com, Zuzana Matoušková - odbornice na korejskou kosmetiku
Zdroj fotografií: Josef Soušek
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků