Společnost

Tonya Graves bojuje módou proti rakovině

Sbírání kytiček

Zpěvačka kapely Monkey Business Tonya Graves pomáhá potřebným často a ráda. Aktuálně se spojila s online obchodem ZOOT.cz a společně podporují AVON pochod proti rakovině 2014. Na ZOOTu najdete kolekci, kterou Tonya vybrala a ze které jde dvacet korun z každého prodaného kousku přímo na konto proti rakovině.

V kolekci je také termohrnek Ňadran, který byl vyroben přímo pro tuto příležitost a z jeho prodeje jde na konto celý výtěžek. Možnost přispět na konto touto formou máte až do termínu AVON pochodu proti rakovině, který se letos uskuteční 14.6. 2014.

Tonya se nám svěřila, proč se věnuje právě tematice rakoviny prsu a popovídaly jsme si také o jejím vztahu k módě a líčení.


Tonyo, proč podporujete právě AVON Pochod proti rakovině?

Oni si vybrali mě a já jsem měla ohromnou radost. Šla jsem do toho mimo jiné proto, že informovanost o té nemoci a povědomí o prevenci jsou tady v ČR opravdu špatné. A např. pokud je vám méně než 45 let, na vyšetření na mamograf můžete jít jen když zaplatíte docela dost peněz. Přitom by to mělo být zadarmo! Naučit se pravidelně kontrolovat svůj hrudník, jestli je všechno v pořádku, je přitom strašně snadné. Mnoho lidí to ale nedělá, protože je tu nízká propagace toho, jak na to.


Máte nějaký módní zlozvyk?

Utrácím za boty. Je to moje největší módní úchylka. Dost za to může taky ZOOT. Vaše leopardí balerínky jsem musela mít ihned.


Jaký význam má pro vás móda?

Já jsem chodila jako dítě do katolické školy, kde jsme museli nosit uniformy. A i když byla nuda chodit v neděli do kostela, vlastně jsme si to užívali, protože jsme se mohli hezky obléknout.
A milovala jsem Velikonoce, protože to znamenalo, že dostanu nové boty a šaty. Nemám žádný vyhraněný styl. Zkrátka nosím to, co mě baví. Někdy pánský styl, jindy šaty.


Máte raději šaty, nebo kalhoty?

Jak kdy. Baví mě vyjít ven v úplně casual stylu – džíny a košile, ale šaty jsou taky super. Když vyjdu ven v šatech, cítím se jako někdo úplně jiný a i lidé se na mě dívají jinak. Tu ženskost si najednou umím užít.


A co šperky?

Šperky nosím. Jednu dobu jsem sbírala náušnice, ale najednou jsem našla jedny a
už je nechci sundat. Prostě najdu to pravé a už to neměním. A mám ráda náramky. Teď jich nosím pár z různých konců světa. Jsou jednoduché a často z přírodních materiálů.


Líčíte se?

Ne. Občas si užívám prodloužené řasy a závidím svým synům jejich přirozené dlouhé řasy.
Nebaví mě ani se česat… prostě jsou na světě důležitější věci. Třeba boty.

Připravila: Katka
Foto: ZOOT
27. 5. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků