Top romantická místa v Čechách

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím velmi omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Top romantická místa v Čechách
Zobrazit fotografii v galerii

Užijete si tak krásný den na romantickém místě. Vybrali jsme 5 těch nejhezčích, kam se určitě budete chtít vracet. 


Karanténa nám všem dala zabrat. Někteří experti říkají, že rozvodoví právníci budou mít plné ruce práce. „Současná situace v mnoha ohledech zamíchala kartami a řada zvyklostí se nepochybně výrazně změní. Pravděpodobně budeme jinak cestovat, komunikace i nákupy se přesunou více do online prostředí atd., ale city a touha je naplnit zůstane stále stejná.,“ komentuje aktuální situaci majitel společnosti BRILAS Martin Kubíček. Zvládnutí tohoto období je jako prožití několika let, oslavte to společně! 


Vyhlídka Máj 

Jedno z nejromantičtějších míst v Čechách. Vyhlídka Máj se pyšní dechberoucím pohledem na kaňon řeky Vltavy, která se zde stáčí do tvaru podkovy. Najdete ji asi jeden kilometr od silnice z Krňan do Teletína ve středních Čechách. Na skalách rostou borovice a nenajdete tam žádné zábradlí ani lavičky, tudíž je potřeba dbát opatrnosti. V každém ročním období má Máj své kouzlo. V létě se těšíte ze všech odstínů zelené a na podzim hraje příroda krásnými teplými barvami od červené až po žlutou. Tohle kouzelné prostředí je dokonalé pro rande, romantiku anebo i žádost o ruku. 


Zámek Lednice 

Dokonalé spojení přírody s architekturou dalo vzniknout skvostu jako je Lednicko – valtický areál na jihu Moravy. Tato nejrozsáhlejší koncepčně upravená krajina na světě, která je zapsaná na seznam památek UNESCO, okouzlí každého návštěvníka. Můžete si zde prohlédnout 23 metrů vysoký obelisk, Janův hrad, Minaret či Lovecký zámeček. Apollonův chrám, Rybniční zámeček a Hraniční zámeček pak zdobí břehy rybníků. Opomenout byste neměli kromě prohlídky lednického zámku ani zámecký park. Milovníci historie určitě ocení komentované prohlídky. V areálu můžete strávit i celý den a vychutnat si tak za hezkého počasí společně s drahou polovičkou přírodu a klid. Jelikož Lednice se nachází v kraji vína, doporučujeme propojit s návštěvou vinných sklepů či degustací. 


Mumlavské vodopády 

Když nemůžeme za Niagarskými vodopády, zavítejme za těmi tuzemskými. Kouzlo padající vody a přírody dokáže vytvořit neopakovatelnou atmosféru. Nedaleko rekreačního střediska Harrachov na řece Mumlavě se nachází Mumlavské vodopády. Tento přírodní skvost jezdí obdivovat lidé z celé země. Hlučně řítící se vodopády zaujímají celé řečiště a padají až do hloubky deseti metrů. Ve skále ze žuly vytváří obří kotle, neboli tzv. Čertova oka. Hned u vodopádů najdete Mumlavskou boudu, kde je místo původní hájovny restaurace. K vodopádům se dostanete jednoduše, pěšky z Harrachova po modré trase, která je dlouhá jeden kilometr. 

Náš tip: Vydejte se na cyklistický výlet s výhledy po okolí. Trasa je značená a celý okruh má 23 kilometrů! 


Praha 

Matka měst, srdce Evropy anebo Zlatá Praha, tak se přezdívá naši metropoli. Právě ta může být tím nejromantičtějším místem na celé Zemi. A to díky nespočtu kouzelných zákoutí ale i vyhlídek. Vydejte se na Petřín, do Botanické zahrady či na vinici sv. Kláry, kde budete mít Prahu jako na dlani. Své kouzlo má i noční metropole anebo východ slunce na Karlově mostě, kde nepotkáte v tuto dobu živáčka. Pokud chcete zažít něco netradičního, zamluvte si šlapadla anebo si půjčte paddle board a prozkoumejte krásy Prahy z Vltavy.


Ledovcová jezera na Šumavě 

Milujete Švýcarsko, Itálii anebo Rakousko pro nádherná jezera? V tom případě byste měli navštívit ledovcová jezera na Šumavě. Na české straně najdete pět kouzelných ledovcových jezer – Černé, Čertovo, Prášilské, Plešné a nejmenší Laka. Jezera vznikla po odtání ledovců, které se vytvořily koncem třetihor při ochlazení klimatu ve střední Evropě. Nejnavštěvovanějšími je Černé a Čertovo. Nejvýše je položeno jezero Laka. Ať už si vyberete kterékoli anebo všechny, nebudete litovat. „Uprostřed nedotčené přírody budete mít naprosté soukromí.“ doporučuje Kubíček ze společnosti BRILAS.


Připravila: Katka Soušková

Zdroj: Brilas

Foto: Brilas

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Jestli stále někdo z vás hledá nějakou tu dovolenou, která by pro vás byla tou naprosto nejlepší a nikdy na ni nezapomenete, tak se mrkněte třeba na tuto stránku zde která vás odvede na cestovní kancelář, se kterou jsme byli i my... Ono to s nimi bylo tak moc fajn, že se rozhodneme asi tento rok pro ně znova :) Tak kdyby náhodou někdo nevěděl, tak se nám ozvětě :)

ODPOVĚDĚT

0

Tak hlavně uvidíme, zda bude vůbec v létě možnost někam vyjet, myslím, že my si jako každý rok objedeme nějaké české hrady a zámky, jako například Hlubokou nad Vltavou, Křivoklát či Kokořín, ty já mám nejraději. Láká mě navštívení Itálie, dost jsem si o ní načetla z tohoto portálu ale kdoví, jestli tam půjde jet, nechci trávit dovolenou deset dnů v karanténě na pokoji.

ODPOVĚDĚT

1

u nás je krásně

ODPOVĚDĚT

4

Z tipů mi chybí Ledovcová jezera na Šumavě.
Ale viděla jsem spoustu jiných romantických a krásných míst.

ODPOVĚDĚT

6

Díky za tipy, určitě i vyberu.:-)

ODPOVĚDĚT

5

Vzpomínám si na doktora co se neustále kochal a na fim Vesničko má středisková. Rudolf Hrušínský se kochal českou krajinou neustále.
Je nádherná, nezaměnitelná a inspirující.
A romantická místa navíc na každém kroku.

ODPOVĚDĚT

3

Souhlasím, naše zemička je krásná, romantických a nádherných míst je tu všude plno, jen se rozhlédnout...Měli bychom si toho vážit, chránit vše, co nám naši předkové odkázali...

ODPOVĚDĚT

8

to je pravda proč se cpát do zahraničí,máme krásnou zem

ODPOVĚDĚT

6

V ČECHÁCH MÁME KRÁSNÁ MÍSTA

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (9 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Léto je období dovolených. Zahraniční cesty jsou lákavé a celkem snadno se smíříme s dlouhými...

Cestování jako životní styl

Cestování jako životní styl

Není tajemstvím, že cestování právě zažívá obrovský boom a láká velkou většinu z nás. Není...

Jak na cestování se psem

Jak na cestování se psem

Chcete vyrazit za hranice všedních dnů společně se svým čtyřnohým kamarádem? Dnes už to není...

Titulka pro: Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Chystáte se na krátkou dovolenou nebo už řešíte delší letní odpočinek? Pokud je vám blízké...

Titulka pro: Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Když přijde na dětské vybavení, mají dnešní rodiče nespočet možností. Jak si ale mezi nimi...

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Tak hurá, rozhodnuto, dohodnuto. Auto tentokrát zůstane doma a my vyrážíme autobusem. Před námi je...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz