Kosmetika

Trápení s vlasy

Určitě to znáte, i když se o své vlasy staráte, občas se objeví vypadávání, lupy, vlasy se mastí a lámou.

Na vlasy působí nejen používání nevhodné kosmetiky, ale také chemické vlivy při barvení, odbarvování a trvalé. Často i nošení čepic, nešetrné kartáčování vlasů a také jejich spínání do těsných gumiček a spon. Setkat se můžete i s problémy, které jsou způsobeny zdravotními potížemi či hormonálními změnami (po porodu, menopauza). Některé problémy mohou být přechodné, jiné jsou dlouhodobé. Pokud však chcete vlasy vrátit do kondice, určitě se poraďte se svým kadeřníkem, v případě zdravotních komplikací i s lékařem. První pomoc však můžeme vždy hledat ve správné péči a vhodné vlasové kosmetice.

Vypadávání vlasů

Příčinou tohoto problému bývají stres, špatná životospráva, onemocnění, hormonální změny, těhotenství, kojení, roční období, ale také dědičné vlivy. Můžete vyzkoušet přípravky proti padání vlasů, ale nejvhodnější je porada s odborníkem. Kadeřníkem nebo také dermatologem, neboť mnohdy je třeba zjistit příčinu ztráty vlasů a zahájit vhodnou léčbu.

Mastné vlasy

Zvýšená produkce mazových žláz bývá nejčastěji způsobena chemickými a mechanickými vlivy, vlivy vnějšího prostředí, v zimě nošením čepic apod. Správná péče spočívá v mytí a čištění šampony a speciálními přípravky pro mastné vlasy, které absorbují nadbytečný maz, osvěžují pokožku, nedráždí a nevysušují konečky vlasů.

Lupy

Kožní buňky se neustále obnovují, ale běžné olupování zrohovatělých buněk nezaregistrujete. Dojde-li však k narušení rovnováhy, buňky se na povrchu kůže obnovují rychleji a oddělují se jako viditelné lupy. Péči je třeba věnovat maximální úsilí a používat speciální přípravky na lupy, nejlépe kompletní pečující řadu, např. šampon, tonikum, kúru, které obsahují kombinaci účinných látek.

Roztřepené konečky

Třepení konečků vlasů bývá poměrně častým problémem způsobeným často nešetrným zacházením – nadměrným fénováním a častým žehlením vlasů, pročesáváním nekvalitními hřebeny a kartáči, používáním gumiček, nešetrným rozčesáváním mokrých vlasů i neodborným barvením, zesvětlováním nebo trvalou. Řešením je zastřižení roztřepených konců, šetrné zacházení a používání regeneračních a hydratačních přípravků, ideální jsou také speciální přípravky určené pro ošetření konečků.
Připravila: Petra Veberová

Zdroj informací: Kadeřnictví Parvee
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků