Krása

Správná péče o vlasy: nejčastější dotazy z kadeřnického salonu

Správnou péči o vlasy řeší většina z nás. Na časté dotazy ze svého salonu nám odpověděl Lukáš Ksandr.

Mám jemné zplihlé vlasy, nepoužívám kondicionér. Jaké přípravky mám používat?

Po umytí vlasů je důležité vždy použít také kondicionér. Vysvětlím proč – šampon je zásaditý a vlasy otevírá, kondicionér je naopak okyselí a uzavře. Kromě toho kondicionér obsahuje také látky, které dodají vlasům potřebnou výživu. Na zplihlé vlasy existují speciální kondicionery, které vlasy vyživují, pomáhají s rozčesáním a zároveň dodají potřebný objem.

Mastí se mi vlasy, pomůže mi trvalá? Mám blond melír.

Vlasy se nadměrně mastí většinou vlivem příliš častého mytí. Ideální frekvence je 2x týdně. Pokuste se prodloužit váš cyklus mytí o jeden den a už po měsíci byste měla vidět, že se vlasy mastí o poznání méně. Postupně cyklus mytí takto vždy o den prodlužujte, až se dostanete na požadovaný 3-4denní cyklus mytí. Výborným pomocníkem je také suchý šampon. Kvalitní suchý šampon vlasy perfektně odmastí a dodá lehký objem. Pro brunetky existují speciální verze, které nezanechávají žádné bílé stopy.

Trvalá i melír samozřejmě také pomohou, ale je to pouze dočasné řešení. Musíme si uvědomit, že obojí je poměrně velký zásah do vlasů, který je narušuje. Melír s trvalou dohromady rozhodně nemohu doporučit. Vlasy by tak velký zásah nemusely vydržet a mohly by být poškozeny na takovou míru, že by jednoduše odpadly.

Mám použít i kondicionér, když už jsem předtím použila masku?

Kondicionér je potřeba použít vždy, když si myjeme vlasy. Pokud použijete navíc také masku, měla by přijít na řadu hned po umytí vlasů šamponem, kdy je vlas takzvaně „otevřený“ a dokáže tak vstřebat všechny výživné látky, které mu maska poskytuje. Maska ale zároveň nemá schopnost vlas opět uzavřít, proto je potřeba poté použít ještě i kondicionér, který by měl být vždy poslední. Tedy zjednodušeně – produkty by měly být použity vždy v pořadí: šampon – maska – kondicionér.

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: kadeřník Lukáš Ksandr
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků