Krása

Tři nejoblíbenější diety mezi Hollywoodskými celebritami

Sbírání kytiček

Ačkoliv si většina z nás myslí, že se nenechá okolím ovlivňovat, existuje oblast, ve které si nevědomě necháváme diktovat. Ano, je to touha po atraktivnosti. Každá doba si sebou nesla určitý model vzhledu, kterému se chtěli všichni vyrovnat.

Ve středověku i novověku si ženský ideál představovali poněkud plněji, než je tomu dnes. Žena s plnějšími tvary vyjadřovala plodnost i bohatost rodiny, ze které pocházela. Ideál představovaly hlavně ženy, které dokázaly upoutat pozornost svým tělem, ale i módou.

S obrovským boomem módních přehlídek se ženy začaly nevědomky řídit tím, co se nosilo i tím jaké mají modelky tělo. I když módní návrháři tvrdí, že éra anorektických modelek je za námi, stále v médiích vidíme hubenost jako standard. S tímto se ztotožňují nejen modelky, ale také celebrity, které musí vypadat stále dobře.

Níže Vám poskytneme pár tipů na diety, které zaručily slavným osobnostem udržení si váhy na uzdě.

1. Makrobiotická dieta Gwynteth Paltrow

Gwyneth je jednou z hereček, u které bychom řekli, že má hubenou postavu v genech. Nicméně i ona se musí hlídat. O této krásce se proslýchá, že je posedlá cvičením a zdravým stravováním. Cvičí 6x v týdnu a dodržuje makrobiotickou stravu. Při ní přijímáte obiloviny, sójové výrobky, zeleninu, luštěniny a mořské řasy.


Nejedná se o dietu v pravém slova smyslu, ale o životní filozofii. Maso, vejce a rafinované potraviny jsou omezeny. Nenařizuje vegetariánství, ale pokud si maso dopřejete, musíte tělu dodat také zeleninu, aby byly energie Jin a Jang v rovnováze. Tento typ stravování dodržuje také známá zpěvačka Madonna.

  • Příklady Jin potravin: ovoce, sója, ořechy, tvaroh, kefír, lehké sýry, rostlinné oleje, bílé víno, bylinné a ovocné čaje.
  • Příklady Jang potravin: ryby, sýry, polévky, cibule, česnek, sušené ovoce a některé druhy zeleniny (tykev).
  • Neutrální potraviny: celozrnné obiloviny, zelenina, luštěniny, semena.

 

2. Paleolitická dieta Angeliny Jolie

Angelina patří mezi velmi populární a sledované celebrity. Kromě filmaření, je mnohonásobnou matkou i vyslankyně OSN. I při tomto vytížení si našla způsob, jak pečovat o své nádherné tělo. Její oblíbenou dietou, kterou údajně drží polovina Hollywoodu je paleolitická.


Přes neznámý název je tento způsob stravování známý tisíc let. Jídelníček se skládá z pojídání semen, zejména merlíku čilského. Kromě něj je dovolena špalda, pohanka, proso nebo semena Chia. Tato semenná dieta je bohatá na vitamín B, který posiluje vlasy, vyhlazuje pokožku a dodává mladistvý vzhled.


Při této dietě se stravujete podobně jako lidé v žijící v době kamenné (paleolitu). Jíte tedy maso, ryby, zeleninu, ovoce, houby a vejce a vyřadíte obiloviny, luštěniny, pečivo, mléko, sýry. Snažíte se omezit sacharidy, které nahradíte příjmem zdravých tuků.

3. Bezlepková dieta

Bezlepková dieta je momentálně považovaná za nejoblíbenější po celém světě u super štíhlých modelek, politiků i celiaků. Původně byla tato dieta zkonstruovaná pro pacienty s nesnášenlivostí na lepek. Potraviny bez lepku nezatěžují tělo a mnozí z nás si tak mohou vyléčit spoustu zdravotních neduhů (např. ekzémů).


Při dietě vyřadíte potraviny, obsahující lepek tedy obiloviny (pšenici, oves, žito, ječmen) a nahradíte je prosem, rýží, kukuřicí nebo bramborami. Pro bezlepkovou dietu se také hodí pojídat mléko, tvrdé sýry, smetana, maso, vnitřnosti (játra, ledviny), vejce, ovoce, zelenina, rýže, kukuřice, sója, laskavec, pohanka, tuky, cukry, med, káva, čaj, kakao.


Nicméně je tato dieta velmi náročná na vyhledání správných potravin a kontrolovaní každé etikety, zda lepek obsahuje či nikoliv. Bezlepkovou dietu dodržuje např. herečka Anne Hathaway nebo svalovec z reklam na Old Spice.

Další diety na hubnutí najdete na tomto serveru: www.siluetadoleta.cz/rubrika/diety/.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
21. 5. 2014

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků