Shopping

Trička, která pomáhají

30 000 dobrých skutků, to je 30 000 tváří žen, které dostanou šanci na život, to je 30 000 nových začátků. Proč právě toto číslo? Symbolizuje počet prodaných Triček proti rakovině prsu z letošního ročníku Avon Pochodu!

Jejich dámskou variantu, nádhernou růžovou tuniku, navrhla speciálně pro tento účel úspěšná česká návrhářka Taťána Kovaříková bez nároku na honorář. Za každé jedno prodané tričko vystavuje Avon poukázku, která zlevní ženě vyšetření prsu ve screeningovém centru. Každé prodané tričko tak znamená jednu vyšetřenou ženu, potažmo jeden zachráněný život.


Pokud jste si doposud nestihli nejúspěšnější „pochodové tričko“ zakoupit, nemusíte si zoufat. I přes rekordní zájem o jeho koupi je stále ještě k mání. Můžete si jej objednat u své Avon Lady či Avon Gentlemana nebo prostě jen zajít na stránky e-shopu www.zdravaprsa.cz. Pokud si právě zde objednáte do konce letošního roku Tričko proti rakovině prsu v hodnotě 399 Kč, máte poštovné zdarma. Přiobjednat si samozřejmě můžete i další z charitativních předmětů s růžovou stužkou.


Rakovinou prsu onemocní během svého života každá osmá žena. V České republice žije momentálně přibližně 50 tisíc žen, které si vyslechly diagnózu „máte zhoubný nádor v prsu“. Ročně tak přibývá přibližně šest tisíc žen, které jsou nuceny s touto nemocí bojovat. Bohužel je toto onkologické onemocnění také nejčastější příčinou úrmtí žen ve věkové kategorii 20 – 54 let, a to i přes to, že rakovina prsu je poměrně snadno léčitelná, pokud je nádor odhalen včas. Z toho důvodu je tedy zásadní informovanost žen o nutnosti samovyšetřovat se a pravidelně docházet na vyšetření do screeningových center.

Připravila: Katka
Foto: Avon
21. 12. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků