Krása

Účesy pro nevěsty

Svatba je mimořádnou událostí a každá nevěsta chce být co nejkrásnější. Musí vyřešit, jaké si vezme šaty, šperky a boty. A také, jaký zvolí účes. Výběr účesu je dobré konzultovat s odborníkem.

A na co se zaměřit?

Já osobně češu nevěsty velice ráda. Nejdříve si domluvíme termín zkoušky, která trvá 1-2 hodiny. Dohodneme s nevěstou podrobnosti a vybereme styl. Většinou podle typu ženy dokážu odhadnout, jestli chce jít klasickým směrem nebo extravagantnější cestou. Je nutné sladit celkový vzhled, nevěsta by měla mít již vybrané šaty. Při krátké konzultaci se domluvíme na přibližném tvaru účesu a poté navrhnu možné varianty. Když je účes hotov, vybereme možné alternativy ozdob, jež by měly rovněž ladit s celkovým vzhledem. Možností je mnoho. Od různých kamínků, stužek až po živé květiny, které jsou zakomponovány též v kytici. Další možností jsou čelenky např. s podobnou nebo stejnou aplikací, jaká je na šatech. Vždy upozorňuji nevěstu na to, že méně znamená více. Pokud je účes dominantní, ozdoby už by měly být pouze jednoduché.

 

Svatební účes

Při své práci používám různé podložky a příčesky. Nevěsta se proto vůbec nemusí strachovat o délku vlasů. Často si nevěsty nechávají vlasy kvůli svatbě narůst a konečky vlasů jsou pak zbytečně oslabeny. Vlasy by měly být vždy lesklé, proto doporučuji asi týden nebo dva před svatbou vlasy nabarvit pečující barvou pro lesk a provést kúru na vlasy, aby byly dokonale zregenerované. Některé přípravky mohou vlasy lehce zatížit, proto je nutné kúru udělat několik dní předem.

U většiny klientek doporučuji vlasy umýt večer před svatbou a ráno se vlasy rovnou upravují do účesu. Kulmují, žehlí – podle zvoleného účesu. Druhý den vlasy nekloužou a dobře se s nimi pracuje. Jen ženám, jimž se vlasy více mastí, doporučuji je umýt až v den svatby.

Jemné vlasy je vhodné nakulmovat na tenkou kulmu a z prstýnků poté vytvořit účes, který působí bohatěji. Ne všechny nevěsty si přejí drdol.  Má-li váš kadeřník fantazii, máte mnoho možností, jak vlasy upravit. Ještě se mi nestalo, že bych vytvářela stejný účes dvakrát. Každá nevěsta je originál.

Jak jsem již zmínila, variant účesů je mnoho. Základem je zvolené těžiště, od kterého se odvíjí každý účes. To může být na temeni, pod temenem, v týlu i na straně. Přes klasický drdol umístěný na temeni hlavy, až po upravené vlasy ve spodní části týlu, které také vypadají nádherně. Některé ženy preferují různé varianty vln, nebo sepnuté vlasy pouze pod temenem a zbylé vlasy rozpuštěné.

Účesem se také dají potlačit různé nedostatky. Například když má žena odstáté uši, nevolíme variantu uhlazeného účesu dozadu, ale prameny se nechají volně spuštěné přes uši.

Pokud je žena menší než partner, vlasy vyčesané nahoru mohou rozdíl vyrovnat. Pokud je tomu naopak, doporučila bych jinou variantu účesu, aby vysoký drdol nevěstu zbytečně neprodlužoval.

Autor: Gabriela Revellese

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: www.gabriela.revellese.cz/
Zdroj fotografií: Gabriela Revellese

Diskuze: příspěvků