Cestování

Ultralehké vybavení na túru i do kempu

Sbírání kytiček

Chcete vyrazit s přáteli do kempu nebo na zajímavý výšlap po republice? Nebo dokonce plánujete zahraniční turistiku? Pak se vám rozhodně bude hodit profesionální ultralehké vybavení, ve kterém se pohodlně vyspíte i najíte. Takové vybavení nabízí například značka Sea to Summit.

Sea to Summit – ultralehké vybavení se zajímavou historií

Značka Sea to Summit vznikla vlastně výšlapem na Mount Everest. Jak to?

Její zakladatel, horolezec Ronald Tyson, chtěl pro sebe vybavení, které mu skutečně sedne. A jako spousta inovativních podnikatelů ani on v nabídce nenašel nic, co by splňovalo jeho potřeby, tak sedl za starožitný šicí stroj a začal si své vybavení šít sám.

Zanedlouho se mu ozval další horolezec Tim Macartney-Snape s tím, že by se mu hodila také taková výbava, a to rovnou pro zdolání Mount Everestu.

Tyson se úkolu nezalekl. Vybavení se osvědčilo a Macartney-Snape Everest zdolal. A tak v roce 1983 vznikla značka Sea to Summit, která outdoorové nadšence zásobí kvalitním vybavením do dnes.

Sea to Summit spacáky

Základem pohodového outdoorového výletu je pořádný spánek. To se však jen těžko povede, pokud se v noci pořád převalujeme a budíme, protože nám zima klidný spánek nedopřeje. To řeší kvalitní spacák.

Značka Sea to Summit vyrábí zásadně péřové spacáky, které v sobě spojují to nejlepší – jsou velmi lehké a současně dovedou kvalitně zahřát. Samozřejmě jako u jiných spacáků i zde záleží na konkrétním modelu a jeho teplotním komfortu. Ale ať už sáhnete po spacáku letním či třísezónním (nebo dokonce i zimním), máte jistotu, že se vyspíte jako v bavlnce.

Sea to Summit karimatky

Teda alespoň v případě, že k němu máte i kvalitní karimatku. Sebelepší spacák vás nezahřeje a neukolébá k pohodlnému spánku, pokud nemáte dostatečnou izolaci. Nebo se dokonce musíte, co chvíli převalovat, protože vás tlačí kámen nebo větvička.

Pokud chcete mít jistotu 100% pohodlí ve všech podmínkách, sáhněte po karimatkách Sea to Summit, které vám dopřejí skutečně klidný spánek.

Kromě dostatečného tepelného komfortu a ideální tloušťky, díky které vás nic nebude šťouchat, je jednou z jejich největších výhod je možnost volby atypického tvaru. Kromě klasické obdélníkové karimatky, které se moc nehodí, pokud se ve spánku často převalujete, si můžete vybrat například karimatku s rozšířením ramen, která šetří místo a současně nabízí maximální pohodlí.

Kromě vybavení na spaní nabízí značka Sea to Summit také velmi kvalitní ultralehké nádobí, rychleschnoucí ručníky i další vybavení, které je pro každou výpravu nezbytné.

Komerční prezenace

Zdroj informací: affekt.cz
Zdroj fotografií: Unsplash
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků