Kosmetika

Jak si vybrat vůni podle příležitosti

Krásné šaty, super účes i dokonalý make-up. To už považujeme za přirozenou součást naší vizáže, zejména pokud se chystáme „mezi lidi“. Tečkou za vaší dokonalou image by měl být výběr správné vůně.

Vůně většina lidí vnímá hlavně podvědomě. Proto jejich účelným využitím může žena ovlivnit, jak ji druzí vnímají. Přinášíme několik tipů, kdy jakou vůni zvolit. A jak při výběru parfému neudělat chybu.

Romantické schůzky a večeře

Skvělá příležitost k výběru smyslné květinové vůně. Ty se nejčastěji nanáší na krk, dekolt a vnitřní částí zápěstí. Na všech těchto místech je totiž tenčí, avšak dobře prokrvená vrstva kůže. Vonné látky se proto dobře odpařují. Nanesená vůně by se však nikdy neměla roztírat. Po stříknutí by se měla nechat postupně vyprchat s tím, že samotné aroma se obvykle projeví po přibližně 10 minutách od kontaktu s pokožkou. Pro speciální chvíle může žena vůni nanést i do podkolenních jamek nebo na vnitřní část stehen. Každým úderem srdce se pak krásně rozvoní. Vhodným nosičem vůně jsou také čerstvě umyté vlasy.

Všední dny

Přestože lidé většinu informací přijímají zrakem a sluchem, čich stále hraje nezanedbatelnou roli. Vkus na vůně a jejich vnímání je velmi individuální a liší se prakticky člověk od člověka. Navíc je lidský nos po ránu citlivější, než večer, a pachy vnímá intenzivněji. Na dopolední porady, pracovní oběd nebo pro každodenní nošení do zaměstnání je proto vhodné volit místo intenzivních parfémů či parfémovaných vod, které obsahují 12 až 15 % vonných látek, spíše lehčí toaletní vody. V nich bývá obvykle použito 6 až 12 % vonné směsi. Volbou jemnější a méně výrazné toaletky se tak žena vyhne riziku, že bude její vůně svou intenzitou nebo těžším složením protějšku na jednání či v kanceláři nepříjemná.

Na večírek

Pro slavnostní večerní příležitosti ženy často sahají po těžších a orientálních tónech, které se pro tento typ večera dokonale hodí. Mezi oblíbené ingredience patří ambra, vanilka, kadidlo nebo santalové dřevo. Také je lepší odložit u těchto událostí toaletní vody a sáhnout spíše po déle vonících variantách – parfémované vodě či přímo po parfému. Díky většímu podílu vonných látek vůně vydrží celý večer a bude se uvolňovat postupně.

Připravila: Věra Hájková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Mexx
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků