Kosmetika

Jak si vybrat parfém na zimu: lépe vyniknou silnější vonné tóny

Sbírání kytiček

Chladným měsícům roku byste měla přizpůsobit i svou vůni. Květinové a sladké parfémy si nechte na léto. V zimě si můžete dopřát silnější vůni, která lépe vynikne. Máme pro vás praktické rady jak si vybrat zimní parfém.

Vůně je součástí každého z nás. Jejím prostřednictvím na sebe upozorňujeme a vysíláme okolí podstatné informace o své osobnosti. Proto se rozmyslete, po jakém parfému či toaletní vodě sáhnete. Volte ji tak, abyste se s vůní ztotožnila. V létě volíme jemné svěží vůně plné ovoce a květin. Nejlépe lehké kolínské. V chladném období tyto vůně na příliš chladné kůži zakryté mnoha vrstvami oblečení nevyniknou. Je tedy lepší volit silnější a podmanivější vonné tóny. Místo kolínské nebo toaletních vod sáhněte po parfémech či parfémových vodách.

Co se hodí na zimu

Sáhněte po kořeněných, dřevitých parfémech s nádechem orientu. V tomto období neuděláte chybu s parfémy v tónech čokolády, vanilky, kávy nebo exotického ovoce. Z koření je dobré vsadit na vanilkový lusk, kardamom, bergamot. Uklidňující náladu dodávají esence santalu nebo cedru.
V zimě se nebojte si nanést parfému více – za uši nebo na předloktí, všude tam, kde dobře pulsuje krev. U silnějších parfémů máte pak jistotu, že budete krásně vonět po celý den, což u lehkých vůních není pravidlo. Lehce navonět si můžete třeba i kožíšek u zimní bundy. Nejlépe se vůně drží na přírodních materiálech. Parfém také krásně voní na umytých vlasech, především pokud máte vlasy dlouhé, tak se při každém pohybu hlavy kolem vás rozvoní krásná vůně.

Parfém vybírejte ráno

Nejlepší je vyrazit na nákup vůně hned po ránu, když náš čich není ještě po celém dni unaven. Dobré je také nekupovat voňavku ve stresu, nebo když jste nemocní. V obchodě vyzkoušejte maximálně čtyři vůně, protože poté jsou již čichové buňky unavené. Parfémy skladujte nejlépe v papírové krabičce. Pokud krabičku nemáte, tak uchovejte na místě, kam nesvítí slunce a je zde okolo 20 stupňů Celsia.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Parfémy.cz
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků