Krása

Užijte si jaro v novém outfitu

Chcete vypadat sexy a cítit se skvěle? Pak si rozmyslete, jaký kousek oblečení právě vytahujete ze skříně. Stylistka Erika Partyková vám poradí, v čem často chybujeme a navíc přidá tipy, co nového přináší letošní sezona jaro – léto 2012.

Nejrůznějších anket a výzkumů je kolem nás spoustu, ovšem Erika má své informace doslova od pramene. Nákupní Centrum Chodov v Praze nabízelo vloni v listopadu bezplatné služby svým zákazníkům v podobě pomoci profesionální stylistky.

Kdo tedy chtěl, mohl s Erikou brouzdat obchody a nechat si poradit, jak se šikovně, vkusně a prakticky obléknout a sladit vše s doplňky. Právě při těchto „toulkách“ stylistka zjistila, že mnohé z nás nedokáží odhadnout svou konfekční velikost. „Volba příliš velké nebo naopak malé velikosti oděvů je jednou z největších chyb, které kolem sebe vídám. Správná velikost je naprostý základ.“ podotýká a doplňuje, že chyby vznikají i díky našim představám, že do kalhot třeba ještě dorosteme, případně se nám podaří zhubnout.

Také si myslíte, že barva kabelky musí ladit s barvou bot?
Kdepak! „Tenhle omyl se zřejmě jen tak rychle nepodaří vymýtit, ale musíme se o to stále snažit. Opravdu neplatí, že kabelka a boty spolu musí barevně ladit. Ani nevím, kde tahle teorie vznikla, a tak stále budeme opakovat – nemusí spolu ladit,“ říká stylistka.

Podobně zakořeněný je omyl, že prostorově výraznější dívky a paní neboli boubelky si mají pořizovat jen velké oblečení. „To je naprostý nesmysl. Naopak správně zvolenou velikostí a střihem může silnější člověk vypadat štíhleji. Pokud máte pár kilo navíc, nebojte se vybírat i mimo nadměrné velikosti.“

Stylistka radí: jak obměnit šatník
 

Marks & Spencer

1. Poraďte se s odborníky

Ideální situace je pozvat stylistu domů a společně probrat obsah vašich skříní. Pokud se vám to zdá jako moc velký zásah do soukromí, využijte služeb stylisty mimo váš domov. Třeba právě v nákupním centru Chodov (dáme vám včas vědět, ve kterých termínech budete moci tyto služby zdarma využít, a s nimi i výhodné slevy ve vybraných obchodech).

2. Pořiďte si správný základ
Až ho budete mít, pak podle Eriky stačí pravidelně obměňovat asi jen čtvrtinu šatníku. Nemusíte věci každoročně ze skříně vyhazovat a kupovat si nové, naučte se je správně kombinovat a doplňovat. Co by u vás doma nemělo chybět? Dokonale padnoucí kalhoty (bohužel sukně dámy nosí méně), sako, univerzální kabát, bílá a černá halenka plus doplňky.

3. Kdy se zbavovat staršího oblečení a bot
Tady je rada jednoduchá – když je oděv nebo obuv vizuálně poněkud „jetá“. Sepraná a vytahaná trička si nechte na chalupu, sešmajdané boty taktéž.
 

Marks & Spencer

4. Nevyhazujte, ale darujte

Co se dá ještě v pohodě unosit, ale vám to už momentálně nevyhovuje, to darujte. Využijte k tomu určených speciálních kontejnerů nebo si udělejte „burzu“ s kamarádkami. A víte co? Také se může stát, že si nějaký kousek odložíte stranou. Pokud bude v dobrém stavu, určitě přijde čas, kdy ho znovu vytáhnete na světlo. Pozor, nemyslíme tím však celou skříň postarších oděvů, ale opravdu jen pár kousků.

5. Nakupujete na jednom místě
I když chodíme rády pěkně oblečené, přesto jen málokdo má čas pobíhat od jednoho obchodu k druhému, třeba přes půl Prahy. Můžete to řešit nákupy přes internet, jenže pak si těžko předem ověříte, jaká je kvalita materiálů, ani hned nezjistíte, zda vám oblečení opravdu perfektně padne. Vhodnější je proto zamířit do některého nákupního centra.

Trendy pro jaro – léto 2012
Z moha barev, vzorů a kousků oblečení vám nyní nabízíme ochutnávku aktuálních módních trendů podle Eriky Partykové:

  • barvy: jemné pastelové, černobílá, hodně červená
  • abstraktní květinové vzory
  • trička odkrývající bříško, barevné kalhoty (nejrůznějších střihů, i odstínů, včetně třeba zelené, oranžové…)
  • sportovní styl

Připravila: Marcela
Foto: archiv Centra Chodov
20. 2. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků