Zdraví

Feng Shui: V kolik hodin bychom měli chodit spát

Tolik dobrých rad v životě člověk dostává a kolik z nich si jich opravdu bere k srdci. Podle Feng Shui moudrost vychází z přirozenosti. Co je přirozené, to je dobré. Člověk je součástí přírody a vesmíru, proto podléhá všem přírodním zákonům, jako vše ostatní v přírodě. Vše v přírodě se řídí zákony času a prostoru.

Energie času i prostoru jsou silnější, než energie člověka. Proto je člověk nemůže nikdy změnit. A pokud se o to pokouší, pak ho to vyčerpává.

Čas je velmi silný a hlavně „neodbytný“ pán. Buď se mu podřídíme a můžeme využívat jeho silné energie, nebo se mu vzepřeme, a pak budeme vyčerpaní. Čas určuje to, jak se chová naše tělo i naše mysl.

Reagujeme tak na pohyb času v daných cyklech. Jedním z těchto cyklů je den – 24 hodin, nebo-li dvanáct dvouhodin. Energie času probouzí energie brzy ráno, postupně sílí a svého vrcholu dosahují v pravé poledne, kdy je Slunce nejvýš. Pak postupně energie opět slábnou a svého minima dosahují o půlnoci. A přesně tak podle Feng Shui reaguje i naše tělo a psychika.

Probouzí se ráno, sílí dopoledne, po poledni pomalu „uvadá“, až končí den úplně „zvadlé“. Abychom se tedy nevyčerpávali a měli stále dostatek energie jak pro tělo, tak i pro psychiku, je důležité, abychom v období nejnižších energií nic nedělali. Je to doba, kdy naše tělo i psychika musí být v klidu a regenerovat své síly pro druhý den.

Proto je důležité, abyste chodili spát pokud možno ve 22:00 hod, kdy energie klesají na své minimum. Když budete spát pravidelně v tuto hodinu dlouhodobě, po několika týdnech byste měli mít více energie.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků