Zdraví

V kolik hodin bychom měli chodit spát.

Tolik dobrých rad v životě člověk dostává a kolik z nich si jich opravdu bere k srdci?

Málo, nebo dokonce žádné. Ale litovat, až když je pozdě, to bohužel člověku už život nezachrání. 

Moudrost vychází z přirozenosti. Co je přirozené, to je dobré a proto je moudré to dělat. Člověk je součástí přírody a vesmíru a proto podléhá všem přírodním zákonům, jak vše ostatní v přírodě. A jak víte, vše v přírodě se řídí zákony času a prostoru. Žijeme v něčem, čemu se říká „časo-prostor“. 

Energie času i prostoru jsou vždy silnější, než energie člověka. Proto je člověk nemůže nikdy změnit. A pokud se o to pokouší, pak ho to jen a jen vyčerpává. 

Čas je velmi silný a hlavně „neodbytný“ pán a my jsme ( ať se nám to líbí nebo ne ) jen jeho sluhou. Buď to se mu podřídíme a pak můžeme využívat jeho silné energie, nebo se mu vzepřeme a pak budeme velmi vyčerpaní. Čas určuje to, jak se chová naše tělo i naše mysl. 

Reagujeme tak na pohyb času v daných cyklech. Jedním z těchto cyklů je den – 24 hodin, nebo-li dvanáct dvouhodin. Energie časutak probouzí energie brzy ráno, postupně sílí a svého vrcholu dosahují v pravé poledne, kdy je Slunce nejvýš. Pak postupně energie opět slábnou a svého minima dosahují o půlnoci. A přesně tak reaguje i naše tělo a psychika. 

Probouzí se ráno, sílí dopoledne, po poledni pomalu „uvadá“ až končí den úplně „zvadlé“. Abychom se tedy nevyčerpávali a měli stále dostatek energie jak pro tělo, tak i pro psychiku, je důležité, abychom v období nejnižších energií nic nedělali. Je to doba, kdy naše tělo i psychika musí být již v naprostém klidu a regenerovat své síly pro druhý den. 

Proto je tak důležité, abyste chodili spát pokud možno ve 22:00 hod, kdy energie klesají na své minimum. Když budete spát pravidelně v tuto hodinu dlouhodobě, pak již po několika týdnech zjistíte, že máte více energie a psychicky jste na tom o mnoho lépe. 

Pokud budete dodržovat tuto hodinu spánku celý život, je velká pravděpodobnost, že vás neskolí žádná zákeřná nemoc a že se dožijete poměrně dlouhého věku. A stačí tak málo: jít si lehnout ve 22:00 hod každý den.

Autor: Jiří Čerňák, cernakinteriordesign.webs.com 

Foto: iStock


Diskuze: příspěvků