Domácnost

Vánoce se blíží, připravte se na ně včas

Sbírání kytiček

Možná si říkáte, že je ještě brzo na to, abyste řešili, co bude až za pár týdnů. Děti sotva šly do školy a už je třeba řešit Vánoce? Nějaký čas do nich ještě zbývá, ale ruku na srdce. Taky pak nic nestíháte a k slavnostní večeři usedáte celí vyřízení a s myšlenkami na to, co jste nestihli? Jděte na to letos chytře a svátky si opravdu užijte.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody

O vánočních svátcích se máme setkávat se svými nejbližšími, užívat si vzájemnou společnost, být si nablízku, pochutnat si na dobrém jídle, udělat si radost nějakou maličkostí. Přesto před nimi každý rok absolvujeme ten šílený shon.

Uklidit, upéct cukroví, vyzdobit byt, nakoupit dárky, vyžehlit vánoční ubrus. Když to vše necháte na poslední chvíli, zase z toho budete šílet. Když ale dárky a výzdobu budete řešit už teď, úklid rozdělíte mezi členy domácnosti a z cukroví vyberete to nejoblíbenější, budete mít dost času nasávat ono pověstné kouzlo Vánoc.

Sepište si seznamy

Už teď můžete vzít do ruky diář a naplánovat si, co a kdy budete dělat. Který týden upečete perníčky? A kdy těch pár druhů cukroví? Od věci není ani vytvořit si check-list a různé seznamy. Koho chcete obdarovat a čím? Jaké cukroví upečete? S kým se během svátků chcete potkat? Kdo se postará o úklid? Kdo koupí vánoční stromeček?

Připravte si výzdobu

Vánoční výzdoba se velkou měrou podílí na celkové atmosféře, bez ní by to kouzlo Vánoc nebylo dokonalé. Na vstupních dveřích by měl viset věnec, který buď koupíte v obchodě, nebo si ho stejně jako adventní věnec vyrobíte doma. Není na tom nic složitého, potřebovat budete jen korpus a nejrůznější dostupné přírodniny, které nasbíráte třeba během víkendové procházky.

Zkontrolujte světýlka, kterými ozdobíte okno, zahradu, dům a později i vánoční stromeček. Kupte si vánoční hvězdu, která ozdobí slavnostní stůl stejně jako vánoční ubrus. No a když už jsme u toho ubrusu, víte, jak vybrat ten pravý?

Vánoční prostírání
Vánoční prostírání

Jak by měl vypadat vánoční ubrus?

Slavnostně ozdobený stůl k Vánocům prostě patří, stejně jako koledy, které se linou z rádia a krásně voňavé cukroví. Svátečním dnům dodá punc výjimečnosti, přispěje k té pravé atmosféře a doladí vánoční náladu. Chybět na něm nesmí dobře zvolený ubrus.

Na co se zaměřit při výběru ubrusu na vánoční stůl?

  • Nejen vánoční ubrus je třeba vybírat s ohledem na velikost a tvar stolu. Nejběžnější jsou ubrusy, které celý stůl zakrývají a po celém obvodu ho dokonce přesahují o 15 až 20 cm.
  • Ubrus může být kulatý, oválný, čtvercový nebo obdélníkový.
  • Dobře vyberte barvu i vzor. Mezi nejoblíbenější barvy Vánoc patří červená, zelená, zlatá, stříbrná, bílá a modrá, mezi vánoční vzory zase patří stromečky, vločky, hvězdičky, sobi a třpytky.
  • K ubrusu můžete pořídit i prostírání nebo běhoun, který je úzký a zakrývá jen část stolu.

Náš tip na závěr: Víte, že kouzlo Vánoc může vstoupit i do vaší ložnice? Stačí si pořídit ložní povlečení nebo polštářky a závěsy s vánočním motivem.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Goldea.cz
Zdroj fotografií: Goldea.cz
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků