Akce

Vánoce slavných: jak je tráví Klára Doležalová, Terezie Kašparovská, Petra Svoboda

Sbírání kytiček

Zajímá vás, co dělají o svátcích moderátorky Klára Doležalová, Terezie Kašparovská nebo Petra Svoboda? A proč se nedávno sešly s Romanou Jákl Vítovou a herečkou Šárkou Ullrichovou právě v OC Europark? Zjistili jsme to!

Každá z dam má trochu jiné Vánoce, přesto všechny něco spojuje.

 

Terezie a tradice

Oblíbená moderátorka aktuálně tráví hodně času nejen práci, ale také v kuchyni. Samozřejmě i proto, aby stihla včas nachystat vánoční cukroví. Které je to její NEJ? Každoročně peče s dcerou mandlové kytičky. „Jenže jsou tak dobré, že až do Vánoc nikdy prakticky nevydrží, protože se sní,“ říká.

A jak se v její rodině dodržují tradice? „Na tohle si potrpíme. Na Štědrý večer třeba pouštíme skořápky a někdy i lijeme olovo.“

 

Vánoce s Klárou, nebo bez ní?

Moderátorka Klára Doležalová byla zvědavá, zda letošní Štědrý večer nebude trávit v práci. Nebo snad ano? „Padlo to na nás, mě a Karla Voříška. Ale kdo z nás dvou usedne do studia, to se nechte překvapit,“ říká tajuplně maminka dvanáctileté Natálie a pětileté Mii. Jasné však je to, co bude Klára v ten den připravovat na štědrovečerní stůl: „Večeříme mořskou rybu se dvěma druhy bramborového salátu – českým a srbským. Také máme rybí polévku, pečené fazole, závin a ovocný salát s domácím vaječným koňakem.“

Zda už jsou u nich doma všechny dárky objednané u Ježíška, nevíme, ale víme, jak to má Klára s nakupováním. „Jsem typická Váha se všemi kladnými i zápornými vlastnostmi danými právě tímto znamením. Takže ani při nákupech si většinou nemůžu vybrat, potřebuji k tomu svého muže, který mě popostrčí,“ vysvětluje moderátorka.

Klára Doležalová

 

 

Petra má ráda v zimě teplo

Rovněž další moderátorka, Petra Svoboda, má doma princezničku, i když zatím jen jednu. Tříletá holčička Ráchel se prý už nemůže dočkat, až bude pomáhat zdobit stromeček, ovšem asi ještě více ji zajímá, co pod ním objeví.

A jak to má s dárky moderátorka? „Zažila jsem spoustu různých překvapení, ale radost mi opravdu udělá každý dárek, který od svých blízkých dostanu,“ vypráví. Navíc Petra se těší jak na svátky, tak i na krásně teplé počasí. Jak je to možné? „V zimě se každoročně vracím do Spojených Arabských Emirátů, kde jsem nějaký čas žila,” uvádí.

Petra Svoboda

 

Kdo vlastně nosí dárky

 

Romana Jákl Vítová dorazila do Europarku Štěrboholy nejen s manželem, ale také s dcerami. A společně pak v rámci akce Dopisy Ježíškovi vybrali některé dárky, které si přály k Vánocům děti z dětského domova. „Je to skvělý nápad, to, že máme možnost koupit dětem z dětských domovů jejich vysněné vánoční dárky. Každý, kdo chce, si tady na stojanu vybere přání, které může podle svých možností splnit. A některá ani nejsou moc nákladná, téměř kdokoli může takhle udělat radost dětem i sám sobě,“ nabízí tip i pro všechny naše čtenářky.

Romana Jákl Vítová

 

Charitativní akci Dopisy Ježíškovi pořádá Nadace Naše dítě a splnit některé přání dětem z dětských domovů můžete třeba i vy.

Připravila: Marcela
Foto: Europark
11. 12. 2014

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků