Shopping

Vánoční dárky: Co pod stromečkem nechce nikdo najít?

Sbírání kytiček

Stává se to každoročně každému z nás. Rozbalujeme dáreček, zatímco nás pozoruje osoba, která nám jej dala. Když ho rozbalíme, vykoukne na nás cosi, z čeho nemáme radost. Ani trochu. Vlastně už teď přemýšlíme, komu bychom to tak mohli dát. Ale nesmíme na sobě dát nic znát a tak se vřele usmějeme, poděkujeme a řekneme, jak je ten dárek vlastně bezva.

Jsou dárky, které pod stromečkem zkrátka radost neudělají. Pozor, ať to nejsou zrovna ty vaše!

Už žádné vánoční klišé

Znáte takové ty dárky, které koupíte na poslední chvíli a vlastně ani ještě nevíte, komu je dáte? Univerzální kosmetický balíček tam může „vyhrát“ maminka, tchýně, babička… V zásobě také máte teplé ponožky, rukavice a podobné poklady. Tak to jsou právě ty dárky, které nikdo nechce dostat.

Tip: Víte, kde hledat inspiraci na vánoční dárky? Třeba na internetu. Na www.vanocni-darky.cz najdete praktického průvodce výběrem dárku pro každého – můžete zvolit cenovou hladinu, osobu a zájem nebo typ dárku (originální, luxusní, levný, vtipný, …).

Načerpejte inspiraci!

Tak raději ukryjte do skříně ty univerzální a zkuste být originálnější. Zamyslete se nad tím, co by doopravdy vaše blízké potěšilo. Klidně se poraďte s rodinou a známými – určitě společně přijdete na ten pravý dárek.


Oříškem může být vybírat dárek pro muže. Poraďte se s jeho kamarády – určitě vám dají nějaké tipy!

Vyhněte se faux-pas

Kniha „Jak konečně zhubnout“ vaši plnoštíhlou kamarádku pod stromečkem asi nepotěší. Jsou zkrátka dobře myšlené dárky, které ale nakonec spíše ublíží a urazí. Snažte se do dané osoby vcítit a přemýšlejte, zda nemůže vámi vybraný dárek způsobit nepříjemné ticho.

Podobně je to s oblečením. Pokud opravdu přesně neznáte velikost, raději se do nákupu oblečení nepouštějte. Ať už koupíte něco příliš velkého nebo příliš malého, můžete (především ženu) trochu urazit.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru dárečků!

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
27. 11. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků