Domácnost

Vánoční dekorace: trendy jsou bílé, červené i zlaté

Klid a pohodu si můžete dopřát nejenom vlastním přičiněním – v podobném duchu se totiž nosí i vánoční dekorace. Kterou barvu si vyberete?

Na vánočních dekoracích je milé to, že se jich prodává nepřeberné množství. Jistě, obchodníci chtějí uspokojit každého. Přesto se letos nedá přehlédnout o něco klidnější pojetí, které se promítá také do použitých barev. Ale jakých?

Bílá

Hodí se všude a také ladí s jakýmkoliv stylem či jinou, výraznější barvou. Není to však podmínkou, bílá bude krásně vypadat i ve spojení s jemnými pastelovými tóny, se stříbrem nebo sklem. Navíc podle mnoha obchodníků jde o trendy záležitost.

Hnědá

Další z letošních trendů se vrací obrazně řečeno do lesa. Inspirace přírodou zkrátka frčí, což ostatně můžete vidět i na mnoha dalších interiérových doplňcích, ale také na nábytku nebo na podlahovinách.

Dekorace se buď skutečně vyrábějí z přírodních materiálů, nebo syntetických, které ty reálné ovšem věrně napodobují.

Zlatá

Pokud razíte heslo, že Vánoce by měly hlavně zářit, vsaďte na luxusní zlatou. Krásně ladí i s jehličím na stromku a dobře se kombinuje například s nestárnoucí červenou, ale i žlutou nebo bílou.

Zelená

Co vše se u vás doma může zazelenat? Ozdoby na stromeček, sváteční věnec, dekorativní zvířátka, ale třeba i nádobí nebo prostírání. Nebojte se, že by například ozdoby zanikly v záplavě jehličí – výrobci zelenou doplňují dalšími barvami nebo stříbrnou a zlatou, takže stromek pak může zářit, až bude přecházet zrak.

Červená

Typicky vánoční barva, která snad nikdy nevyjde z obliby. Někomu připomíná oheň, jinému oblečení pohádkových bytostí, a další nedá dopustit na její symboliku – evokuje srdce a lásku. Když si vyberete vhodný odstín, váš domov doslova prokoukne. O Vánocích se nemusíte bát výrazných barev, naopak, užijte si je. Stačí však vsadit na jednu poutavou, a tu doplnit neutrálními odstíny.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Ikea
Zdroj fotografií: Ikea
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků