Shopping

Vánoční faux-pas: 2 trapasy, kterým se raději vyhněte

Sbírání kytiček

Vánoce jsou blíž, než se zdá! Obchody se začínají plnit vánočním zbožím a za chvíli budou odevšud znít koledy.

Pokud jste ještě nezačali shánět vánoční dárky, pusťte se do toho. Jinak vám hrozí jeden ze dvou nejhorších vánočních trapasů.

Trapné ticho u stromečku? To nechcete!

Každému se to někdy stane. Rozbalí vánoční dárek, který ukrývá něco, co nepotřebujeme, nechceme nebo se nám to zkrátka jen nelíbí. Ze slušnosti vyloudíme úsměv a poděkujeme, i když už přemýšlíme, jak se dané věci zbavit. Nechcete, aby takový balíček byl právě od vás? Pak se vyhněte následujícím chybám:

Zbytečnosti a „univerzální“ dárky nechte v obchodě

Málokdo touží po teplých ponožkách, rukavicích nebo pěně do koupele. Tyto univerzální dárky, které jsou kupované na poslední chvíli, bývají pod stromkem vždy jen tak do počtu. Zkuste se raději zamyslet nad tím, jak svým blízkým udělat opravdovou radost. Než tři univerzální dárky raději pořiďte jeden, který bude pečlivě vybrán, a uvidíte to nadšení. Koneckonců – na počtu dárků přeci nezáleží.

Tip: Poptejte se známých, příbuzných a kamarádů – pokud vás nic nenapadne, společně určitě nějaký dárek vymyslíte! Třeba kamarádi vašeho přítele vám určitě dají skvělé tipy na netradiční dárky pro muže  a maminka vám dá tip na vánoční dárek pro tchýni.


Pokud si s výběrem vhodného dárku nevíte rady, zapátrejte online. Třeba na www.vanocni-darky.cz najdete spoustu tipů na dárky pro děti, kamarády i příbuzné. Vyberete pro koho a za kolik dárek hledáte a nápady se jen pohrnou.

Putovní dárečky jsou zrádné

Také máte ve skříni krabici plnou věcí, které jste dostali darem, ale nikdy jste je nepoužili? Čekáte, až nastane vhodná příležitost a vy je pošlete dál? Na tom samozřejmě není nic špatného. Jen si dejte pozor, komu je darujete. Pokud si už nepamatujete, od koho jste porcelánového slona obdrželi, raději ho nikomu nedávejte – riskujete, že ho do vánočního papíru zabalíte osobě, která vám ho darovala. A to je teprve trapas!

Do Vánoc ještě zbývá trocha času, tak nákup dárků neodkládejte. Zamyslete se a zkuste letos své blízké obdarovat jen tím, co víte, že jim pod stromkem opravdu rozzáří oči štěstím. A kdybyste nevěděli kudy kam, poukázka na masáž nebo voucher do restaurace nikdy není krok vedle.

Komerční pretentace

Foto: iStock 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků