Bydlení

Velikonoční dekorace na poslední chvíli

Nesmutněte, pokud nemáte svátečně nazdobený byt, určitě to do pátku stihnete. Nabízíme vám několik tipů, s nimiž prokoukne každá domácnost.

Předem si jen odpovězte na jednu základní otázku – chcete mít letošní Velikonoce opět tradiční, nebo zkusíte i něco méně obvyklého? 

Barvy 

Sázku na jistotu představují pastelové tóny. S nimi se jednak nedá nic zkazit a navíc působí velice přívětivě. Pro koho je to však málo, určitě přidá na razanci a použije výrazné, svěží barvy, pro jaro tak typické (žlutá, zelená…).  Oblíbené jsou také ryze praktické dekorace, které budou sloužit i po svátcích. 


Trochu jinak: Sněhově bílá barva nepatří jen k zimě, nosí se i nyní na jaře. Ale stejně tak i její opak – tedy černá (či nepatrně mírnější varianta neboli antracitová) a rovněž šedá. 

Slánka a pepřenka v podobě kameninových zajíčků, 89 Kč, Butlers

Mat nebo lesk

Matné provedení evokuje domácí pohodu, působí útulně a přívětivě. Typické provedení matu nabízí dekorace s využitím dřeva. 

Trochu jinak: Moderní doba přeje moderním prvkům a mezi ně stoprocentně patří lesk. Nezřídka se nechává vyniknout buď na čistě bílých dekoracích, nebo se používá zejména zlatá barva ve spojení s bílou. 

Sada šesti vajíček z polystyrenu, 69 Kč, La Almara

Ošatka (ne)musí být 

Koupit vzrostlé osení a přichystat kraslice do ošatky nebo košíčku? Tak se to sluší a patří a mnohé z nás si bez svěží zeleně nebo kvetoucích cibulovin ani nedokázaly letošní svátky jara představit. 

Trochu jinak: Květináček s narcisky, hyacinty nebo třeba s modřenci nemusíte stavět jen do podmisky. Neméně efektně budou vypadat, když jim dopřejete netradiční dekorativní obal, například z pratelného papíru. Až rostlinka „odejde“, sáček využijte zase jinak. 

Papírový sáček v černé metalické barvě, například rozměry 18 x 12,5 x 33 cm (dá se srolovat), 504 Kč, Uashmama.sk

Kraslice z obchodu 

Na zdobení kraslic už není moc času, ale i to se dá ještě zvládnout. Zkusíte to ekologicky? Příjemný odstín světle hnědé vytvoří slupky z cibule, červené dosáhnete, když vajíčka povaříte v řepě, a zelená budou tehdy, použijete-li například kopřivové nebo špenátové listy. 

Trochu jinak: Mezi další letošní trendy patří používání skleněných kraslic. Kdyby neměly tvar vajíčka, určitě vám připomenou vánoční ozdoby. Je jen na vás, zda je zavěsíte na několik vrbových či jiných proutků nebo vložíte například do průhledné skleněné nádoby. 

Skleněné vajíčko á la kraslice, například velikost 6 cm, 105 Kč, Glassor

Bez zvířátek by to nešlo 

Dekorace mláďátek a domácích zvířátek, které si pořizujete většinou pro radost, nemůžou ani letos chybět. Stoprocentně si vyberete, protože zvířecí figurky jsou stále k dostání. A stejně tak i ptáčci různých tvarů, velikostí a barev. 

Trochu jinak: Možná vám doma chybí něco jiného než dekorace. Co třeba hrnek, talíř nebo miska s motivem jako vystřiženým z babiččina dvorku? 

Melaminová miska s dekorem slepiček, 263 Kč, Bella Rose

A jakými dekoracemi si chcete letošní Velikonoce připomenout u vás doma? 

Připravila: red 

Foto: Luxury Table – Villeroy & Boch

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků