Krása

Vlasy po zimě: jakou jim věnovat péči

Sbírání kytiček

V zimních měsících se většina z nás snaží mít hlavu v teple. Díky častému nošení čepice jsou však naše vlasy oslabené, mdlé, konečky se lámou a vlasy častěji vypadávají. Navíc budou brzy vystaveny intenzivnějšímu slunečnímu záření.

Vlasy po zimě jsou oslabené a vysušené, proto potřebují především intenzivní výživu. Dokonale vyhladit a uzavřít porézní vlas a navrátit mu lesk umí speciální séra. Navíc je dobré jim naordinovat regenerační kúru a po umytí používat nejen kondicionér, ale i masku. Masku aplikujte pouze do délek vlasů a nechte ji alespoň pět minut působit. Pak aplikujte kondicionér.

Po zimě je dobré nechat vlasy odpočinout. Pokud jste tedy zvyklé je pravidelně vyrovnávat za pomoci žehličky, je dobré tuto úpravu na čas vynechat, případně ji alespoň omezit. Můžete vlasy místo žehlení vyfoukat do rovna a případně vyžehlit pouze konce.

Kadeřnice Petra Veberová doporučuje používat vlasové oleje. „Oleje dokážou uzavřít vlasovou kutikulu a vlasy pak vypadají lépe,“ vysvětluje Petra Veberová. Na konci zimy bychom podle ní měli věnovat pozornost i vlasové pokožce. Bývá vysušená a mohou se ve vlasech objevit i lupy. Vyzkoušet můžete vlasový peeling, který vlasovou pokožku vyčistí.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: kadeřnický salon Parvee
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků