Společnost

VIP a koně: kdo se koho bojí?

Sbírání kytiček

Pořekadlo o tom, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, jistě znáte také. Na vlastní kůži se ho rozhodli ověřit herci, které znáte ze seriálů Cesty domů a Všechny moje lásky. Jak to dopadlo?

Tentokrát to nebylo sedm statečných, ale jen čtyři – Filip Čapka, Radúz Mácha, Jana Bernášková a Monika Zoubková (a také jejich děti) si na statku v Kamenici vyzkoušeli, jaké to je – sedět na koni.


Přání Radúze Máchy

Mladý herec se koní nebál, a my víme proč! „Na koni sedím asi po dvou letech, kdy jsem absolvoval několikadenní kurz. Koně mám rád a chtěl bych se na nich naučit jezdit pořádně,“ uvádí. A dodává, že i když tato zvířata respektuje, nebojí se jich. Naopak strach má z některých adrenalinových sportů.

Radúz Mácha

Drobná obava Jany Bernáškové

Maminka dvou dětí, dcerky Justýny i synka Theodora, nelenila a oba potomky vzala s sebou; jen ať si koně také užijí. „Justýnka kdysi na koni jezdila, proto se sem moc těšila. Já mám koně ráda, kvůli jedné roli jsem dokonce absolvovala nějaký výcvik, ale netvrdila bych, že umím jezdit. Bojím se jen trochu. Mnohem víc bych se bála něčeho, co se týká výšek, asi bych se neodvážila absolvovat třeba bungee jumping,” říká.

Jana Bernášková

Strach Filipa Čapky

Sympatický herec měl jasno do začátku – na koně si nesedne, protože se těchto zvířat bojí. Ovšem jeho dcera Aničku naopak koně „může“, ostatně už na nich nějaký čas jezdí. Proto si přivezla i vlastní helmu.

Filip Čapka se svěřil: „Můj první kontakt s koněm byl v plné zbroji a s dřevcem, štítem a mečem u boku, při natáčení jedné pohádky. Něco strašného. Ten kůň prý byl jeden z nejhodnějších, ale v momentě, kdy u hlavy viděl dřevěnou tyč, vyrazil kupředu i se mnou. Nespadl jsem, ale nerad na to vzpomínám a z koní mám respekt.“

Filip Čapka

 

 

Úvahy Moniky Zoubkové

„Já jsem jako dítě chodila jezdit na koni. Ale protože jsem byla prťavá, dlouho trvalo, než mě nechali se svézt. Už delší dobu přemýšlím, že bych si pár lekcí dala. Mám z koní obavu, ale zároveň mě zase láká na nich začít jezdit. Dneska jsem koně hřebelcovala tak po pětadvaceti letech,“ vzpomíná. Projížďku si užily také obě dcerky, jak mladší Stella, tak starší Emma. Ostatně právě Emma navštěvuje jezdecký kroužku, a tak není divu, že se na prima koňské odpoledne vysloveně těšila.

Monika Zoubková

 

Připravila: redakce
Foto: FTV Prima
12. 3. 2015

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků