Krása

Jak pečovat v létě o vlasy

Sbírání kytiček

Nejen sluníčko, ale také voda, ať už slaná či chlorovaná, hodně ovlivňuje kvalitu vašich vlasů. Poradíme vám, jak o ně pečovat, aby stále vypadaly pěkně.

Jste citlivé na slunce? Pak určitě používáte správné ochranné přípravky. A když ne, pokožka vám dá spálením vědět, že se o ni nestaráte dobře.

Slunce jako přítel vlasů

Přestože sluníčko většinou vnímáme jako škůdce naší kštice, někdy může i prospět. Máte hodně tmavé vlasy a chcete změnu? Pak si na dovolené u moře hned po koupání nemyjte vlasy, ale vydržte to až do večera. Sůl a slunce během několika dnů vaši kštici zesvětlí. A komu se líbí kombinace světlých a tmavých vlasů, může vyzkoušet přírodní melír. Ráno si delší vlasy zapleťte do copu. Slunce pak zesvětlí jen svrchní pramínky a konečky.

Vychytaná vlasová kosmetika

Je jí samozřejmě mnoho, ale zejména v létě se hodí plážové oleje s UV faktorem, které můžete použít během dne, kdykoliv máte chvilku. Prodává se rovněž voděodolná varianta pro všechny vodomilky. Ostatně olej se dá vnímat také jako stylingový přípravek – léto přece přeje ležérnosti.

Běžná péče o vlasy v létě

Pokud jste na dovolené, vyplatí se vlasy mýt denně, a máte-li pár minut navíc, aplikujte rovněž hydratační masku. Jestliže  jste zvyklé používat kondicionér, nyní nebude stačit. Po opláchnutí je nejlepší nechat vlasy přirozeně uschnout, a pokud to nejde, pak je vyfénujte vlažným proudem vzduchu. V tomto ročním období se nedoporučuje používat kulmy či vlasové žehličky, dokonce ani vlasové kartáče. Vlasy jsou nyní citlivější, náchylnější k poškození.

Až se vrátíte domů

Objednejte se ke své kadeřnici na hloubkové ošetření. Mnohé z nás se také barví, ale v těchto měsících je vhodnější šetrnější přístup, postačí lehké tónování. Proč? Vlasy bývají v létě více suché a přijímají více barevného pigmentu. Anebo nechte vlasy takové, jaké jsou, a zůstaňte přirozeně „probarvené“ létem.

Následně se průběžně starejte, jak jste zvyklé, jen více myslete na aplikaci hydratační masky, třeba i jednou týdně.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: kadeřnictví Parvee
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků