Krása

Vlasy v zimě

Chladné období roku má jednu velkou výhodu. Když vlasy nedrží a dělají si, co chtějí, nebo si nestihnete umýt vlasy, můžete si nasadit čepici…

Ale chodit celý den s pokrývkou na hlavě také není příjemné a pokaždé to nejde, takže bude jednodušší udržovat vlasy v kondici. Navíc letošní zima není tak chladná. O správném mytí vlasů jsme již na našich stránkách psaly, ale kadeřníci se shodují na tom, že v péči o vlasy děláme i další chyby.
 
Řada z nás asi vůbec neví, že vlasy jsou po umytí velmi zranitelné, takže bychom se k nim tak měly chovat. Jakým způsobem například mokré vlasy vysoušíte, jak je rozčesáváte a co se s nimi děje, než uschnou… To je prý často příčina toho, že náš účes a vlasy nejsou takové, jaké bychom chtěly.
 

Takže jak ošetřovat vlasy, abychom byly spokojené?

  • Po umytí vlasy jen lehce vymačkejte a zabalte do ručníku nebo osušky. Určitě vlasy nefrotýrujte, nevysoušejte ručníkem přejížděním sem a tam, narušila by se struktura jejich vlasového obalu a zacuchaly by se. Turban z ručníku uvázaný kolem hlavy i bez frotýrování přebytečnou vodu z vlasů odsaje a vlasy pak můžete jednoduše upravovat.
  • S mokrými vlasy nechoďte spát, nespínejte je do pevných gumiček či sponek – jinak se mohou polámat.
  • Nezapomínejte na regenerační přípravky, používejte vhodný styling.
  • V zimních měsících, kdy se teplota pohybuje kolem nuly či dokonce pod nulou, nevycházejte ven s mokrými vlasy ven, ani nepřebíhejte do auta, například když se vracíte z fitcentra nebo když ráno nestíháte. Vlasy vlivem chladu a mrazu popraskají, poškodit si tak můžete nejen je, ale i jejich kořínky – a vlasy mohou začít vypadávat.
  • Vlasy rozčesávejte velmi opatrně a jemně. Postupujte od konečků směrem nahoru, až se zacuchaná místa uvolní a vlasy půjdou lehce rozčesat.
  • Nespěchejte na tvarování účesu, natáčení či rovnání vlasů. Vlasy se začínají tvarovat až v poslední třetině svého schnutí, takže nespěchejte, stejně vás nebudou poslouchat. Nejprve mokré vlasy prosušte středním stupněm foukání přes plochý kartáč téměř dosucha a až pak je tvarujte.
  • Používáte-li difuzér – nástavec pro vlnité vlasy a větší objem účesu, pak do něj při vysoušení vkládejte pouze menší pramen vlasů. Po vysušení jednoho pramene se stejným způsobem suší ostatní. V žádném případě difuzérem s vlasy nedělejte krouživé pohyby, výsledkem by byl jen rozfoukaný (neupravený) účes. Máte-li vlnité vlasy, které po usušení získají větší objem, nevysoušejte vlasy v předklonu (pokud ovšem velký objemu účesu nevyžadujete). Naopak dlouhé vlasy můžete vysoušet nejlépe v předklonu od konečků ke kořínkům a až po prosušení je tvarujte přes kartáč.

Autor: Šárka
Foto: iStock
20. 2. 2014

 
 


Diskuze: příspěvků