Krása

Vlasy v zimě: zaměřte se na správné rozčesávání a vysoušení

Chladné období roku má jednu velkou výhodu. Když vlasy nedrží a dělají si, co chtějí, nebo si nestihnete umýt vlasy, můžete si nasadit čepici.

Ale chodit celý den s pokrývkou na hlavě také není příjemné a pokaždé to nejde, takže bude jednodušší udržovat vlasy v kondici.
Vlasy jsou po umytí velmi zranitelné. Jejich kvalitu ovlivňuje způsob, jakým mokré vlasy vysoušíte, jak je rozčesáváte a co se s nimi děje, než uschnou.

Jak ošetřovat vlasy

Po umytí vlasy jen lehce vymačkejte a zabalte do ručníku nebo osušky. Určitě vlasy nefrotýrujte, nevysoušejte ručníkem přejížděním sem a tam, narušila by se struktura jejich vlasového obalu a zacuchaly by se. Turban z ručníku uvázaný kolem hlavy i bez frotýrování přebytečnou vodu z vlasů odsaje a vlasy pak můžete jednoduše upravovat.

S mokrými vlasy nechoďte spát, nespínejte je do pevných gumiček či sponek – jinak se mohou polámat.

Nezapomínejte na regenerační přípravky a používejte vhodný styling.

V zimních měsících, kdy se teplota pohybuje kolem nuly či dokonce pod nulou, nevycházejte ven s mokrými vlasy, ani nepřebíhejte do auta, například když se vracíte z fitcentra nebo když ráno nestíháte. Vlasy vlivem chladu a mrazu popraskají.

Vlasy rozčesávejte velmi opatrně a jemně. Postupujte od konečků směrem nahoru, až se zacuchaná místa uvolní a vlasy půjdou lehce rozčesat.

Nespěchejte na tvarování účesu, natáčení či rovnání vlasů. Vlasy se začínají tvarovat až v poslední třetině svého schnutí, takže nespěchejte, stejně vás nebudou poslouchat. Nejprve mokré vlasy prosušte středním stupněm foukání přes plochý kartáč téměř dosucha a až pak je tvarujte.

Používáte-li difuzér – nástavec pro vlnité vlasy a větší objem účesu, pak do něj při vysoušení vkládejte pouze menší pramen vlasů. Po vysušení jednoho pramene se stejným způsobem suší ostatní. V žádném případě difuzérem s vlasy nedělejte krouživé pohyby, výsledkem by byl jen rozfoukaný (neupravený) účes. Máte-li vlnité vlasy, které po usušení získají větší objem, nevysoušejte vlasy v předklonu (pokud ovšem velký objemu účesu nevyžadujete). Naopak dlouhé vlasy můžete vysoušet nejlépe v předklonu od konečků ke kořínkům a až po prosušení je tvarujte přes kartáč.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: kadeřnictví Parvee
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků