Krása

Vlny, prstýnky, kudrliny: Jak na styling pro vlnité vlasy

Sbírání kytiček

Vlnité vlasy jsou krásné a jedinečné, ale jejich styling může být někdy oříšek. Jak docílit texturovaných vln, krásných definovaných kudrlin nebo jak si poradit s afro hárem? Dáme vám, tipy a triky, jak na styling vlnitých vlasů.

Máte přirozeně vlnité či kudrnaté vlasy? To poznáte jednoduše: Stačí je po mytí ještě mokré „namačkat“ do dlaně od konečků k hlavě a lehce zmáčknout. Jestliže se vlas nenarovná, ale drží vlnitý tvar, jste skutečně majitelkou kudrnaté hřívy.

Jak pečovat o vlnité a kudrnaté vlasy?

Vlnité vlasy jsou náchylné k vysoušení, což může vést k nepoddajnosti a krepatění. Pro zachování jejich pružnosti a lesku je tedy důležitá pravidelná hydratace. „Vlnité a kudrnaté vlasy jsou podstatně sušší než vlasy rovné. Je tedy velice důležitá správná péče. Doporučuji přípravky přímo určené na tento typ vlasu, aby byl hydratovaný a docházelo k maximální podpoře pružnosti vln. Právě elasticita je základem krásných kudrn. Důležité je pak umět vlny upravit po mytí a až do dalšího mytí nerozčesávat. Kudrny a vlny se rozčesávají pouze u mytí, ideálně s maskou nebo kondicionérem. Po namačkání a vysušení je už nerozčesávejte, jinak budu krepaté,“ radí kadeřník Martin Tyl ze salonu New You.

A dodává, že s péčí o vlasy je to podobné jako s pletí. „Přes léto vlasy hydratujte a chraňte přípravky s UV filtrem a v zimě pak dbejte v mrazech, aby v nich nezůstala žádná vlhkost, to by bylo fatální. Celoročně je třeba o vaši hřívu pečovat,“ doporučuje vlasový stylista.

Používejte proto hydratační šampony a kondicionéry pro váš typ vlasů. Dodají jim živiny a vlhkost. Protože však zdraví vlasů vychází i z celkové kondice organismu, můžete jejich krásu podpořit také vyváženým jídelníčkem a vitaminy.

Tipy:

  • Používejte produkty pro vlnité vlasy: Šampony, kondicionéry a stylingové produkty určené pro vlnité vlasy pomohou definovat vlny a zabránit krepatění.
  • Neždímejte vlasy: Mokré vlasy jsou náchylné k lámání, proto je po umytí pouze jemně promačkejte ručníkem.
  • Při česání používejte hřeben se širokými zuby.

Jak na styling vlnitých vlasů?

Přirozené vlny můžete podpořit vhodným stylingem. Vsaďte na stylingové produkty, jako jsou gely, pěny a krémy určené pro vlnité a kudrnaté vlasy, které pomohou definovat vlny a zafixovat účes. Zároveň při fénování používejte difuzér, který rozptyluje horký vzduch a zabraňuje krepatění vlasů. Užitečným pomocníkem pro majitelky vlnitých vlasů je nástavec v podobě hřebenu se širokými zuby, které vlasy při sušení prodlužují nebo vytvářejí objem a tvar. Při úpravě používejte fén s inteligentní regulací teploty, aby nedocházelo k přehřívání. Extrémní teploty mohou způsobit poškození vlasů.

Dyson Supersonic s difuzérem a hřebenem se širokými zuby

Inovativní fén obsahuje inteligentní senzor pro regulaci tepla, který zabraňuje poškození, takže vlasy zůstávají hydratované a zdravé. „Součástí Dyson Supersonic je drobný senzor zvaný termistor, který 40krát za sekundu měří teplotu proudícího vzduchu, aby bylo zajištěno, že nikdy nepřekročí určitou teplotu. Tím chrání vlasy před extrémním teplem,“ vysvětluje Eva Comas Stokes, senior design inženýrka ze společnosti Dyson. Navíc přístroj obsahuje pět stylingových nástavců pro vytvoření různých účesů, včetně inovovaného difuzéru a hřebenu se širokými zuby.

Kouzla s difuzérem

Difuzér u vysoušeče Dyson Supersonic má ideální tvar pro vytvoření pevné vlny. Navíc vaše vlasy nepoškodí, protože kontroluje teplotu vzduchu,“ popisuje Martin Tyl. Difuzér navíc rovnoměrněji rozptyluje vzduch kolem vašich loken, simuluje přirozené sušení, čímž redukuje krepatění a definuje kudrliny a vlny. Delší hroty umožňují upravit více vlasů s větší kontrolou – a dosáhnout hlouběji do vlasů.

Připravila: Vlaďka Svobodová

Zdroj informací: Dyson
Zdroj fotografií: Dyson
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků