Společnost

Všechny lásky Veroniky Žilkové

Sbírání kytiček

Milovníci televizních seriálů jistě vědí, že populární herečka se nedávno představila v novém projektu nazvaném Všechny moje lásky, který můžete vídat na televizi Prima každou neděli.

Herečka ztvárňuje pětapadesátiletou lékárnici Marii, která nedávno ovdověla. Přesto se Marie stále snaží hledat v životě to dobré a veselé. Víc už ale prozrazovat nebudeme – snad jen to, že pokud jste si nedávno oblíbili seriál Vyprávěj, je dobré vědět, že obě díla mají stejného autora, Rudolfa Merknera.

Veroniky Žilkové jsme se zeptali:

 

Jak je to podle vás s láskou a rozumem?

Já myslím, že jdou ruku v ruce, ale v mládí se do toho ještě plete erotika a sex. V každém věku tam musí být přitažlivost, lidé si musí „zavonět“, ale v tomhle věku, ve kterém je Marie, už to lidé dokážou více udržet pod kontrolou, umí na základě svých zkušeností rychleji vyselektovat toho špatného partnera.

 

A jakou vlastnost u muže byste nesnesla?

Asi slabost. Protože slabý muž je zakomplexovaný, ženu třeba týrá a terorizuje, slaboch má také sklon k alkoholismu… Když je muž v životě už nějakým způsobem „potvrzený“, už má něco za sebou a něčeho dosáhl, tak po té padesátce je lepší výběr, máte šanci na lepší a kvalitnější přátelství. V mládí ještě muž ani neví, jak je silný, ale v těch padesáti už víte, jaký je. V osmnácti vám bude imponovat, že je nejoblíbenější z celé hospody – a co, že má někde dítě, to není důležité… V padesáti už vidíte, že neplatí alimenty, a jdete od toho rovnou pryč.

 

Ale zpátky k vaší seriálové postavě. Jaká je?

Jmenuje se Marie Svobodová a je to žena, která, i když ji osud velmi zkouší, se jemu navzdory snaží hledat nová řešení. Je myslím velmi pozitivní jako hrdinka, svou aktivitou překonává různá životní traumata.

 

Nechtěla byste nějaký střípek ze života Marie opravdu zažít?

Ono to celé začíná tím, že Marii zemře manžel – tak já bych si přála být ještě nějakou chvilku vdaná! :-).

 

Vaše postava při hledání nové lásky využije i seznamku. Udělala jste to někdy také?

Tohle ne, ale je pravda, že když jsem se rozvedla a zůstala jsem sama s pěti dětmi a docela zoufale jsem brečela v opuštěném baráku, tak jsem opravdu nevěřila, že někdo přijde a i s těmi dětmi si mne vezme. Ale to máte přesně tak, že když někoho čekáte a potřebujete, tak ta láska zrovna nepřijde. Nesmíme samozřejmě od sebe taky nikoho odhánět, ale když nikoho nehledáme, tak ten „někdo“ zrovna přijde.
Jinak myslím, že u žen v tomto věku je strašně podstatný optimismus, je to důležitější než třeba nějak zásadně pěkná figura nebo řádění po nocích. Tomuto věku přísluší naděje, přátelství a optimismus.

 

Vycházíte i ze svých zkušeností…

Ano, i k nám se můj manžel takhle přimotal, je to už vlastně třetí kolo v mém životě a nikdy by mne to nenapadlo. I tohle mám určitě společné s Marií. A je legrace, že Marie hledá vztah i ve svých školních láskách a Martin (Martin Stropnický, manžel Veroniky Žilkové – pozn. red.) je taky moje školní láska – i když až z vysoké. My jsme tehdy taky po sobě tak pokukovali, byli jsme na kraji toho začít spolu chodit. A myslím taky, a to je i případ Marie, že v určitém věku se člověk logicky obrací k lidem, které už zná, nehledá záměrně úplně v nových vodách.

Připravila: Marcela
Foto: FTV Prima
10. 2. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků