Bydlení

Jarní energie podle Feng Shui

Čas a prostor jsou v neustálém kontaktu. Čas vstupuje do prostoru a mění jeho energie. Jakmile se tedy změní čas, mění se i prostor. A úkolem Feng Shui je zajistit, aby prostor byl vždy v souladu s energií času.

I když to ještě možná není při pohledu z okna úplně jasné, jaro je tady. Jarní energie propukly s příchodem února. A také s příchodem prvního dřevěného zvířete –tygra. Ten svojí razancí a agresivitou umožní energiím, aby propukly plnou silou.

Energie jara má obrovský potenciál pro růst a rozvoj. Může vás hodně posilnit. Abyste tuto energii mohli využívat co nejvíce, musíte jí udělat co největší prostor v prostředí, ve kterém žijete a pracujete. Upravte svůj interiér podle zákonů Jin a Jang a pěti fází (elementů).

Jaro patří k jangové energii a fázi dřeva. Tyto energie potřebují hlavně prostor, místo pro růst a expanzi. Proto je tak důležitý jarní úklid. Jeho úkolem není jen čistota, ale hlavně uvolnění místa pro nové energie. Proto byste měli svůj interiér uvolnit od všech věcí, které již nepoužíváte. Dále svůj interiér co nejvíce prosvětlete. Vyměňte tmavé závěsy za světlejší a lehčí. Více větrejte a pusťte jarní energii domů.

Barvou jara je zelená, proto by měla ve vašem interiéru dominovat. K jaru patří také první květiny. Využijte je pro ozdobu svého interiéru. Kupujte si čerstvé květiny a dávejte je tam, kde trávíte nejvíce času.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků