Shopping

Výbava malého školáka: na co se zaměřit při jejím doplňování

Sbírání kytiček

Máte doma malého školáka a přemýšlíte, čím ještě doplnit školní výbavu? Většinu věcí jste pravděpodobně koupili už v průběhu prázdnin. Teď pomalu zjišťujete, co jste vybrali správně a co bude potřeba dokoupit, a nebo vyměnit. Na co se zaměřit vám poradí učitelka prvního stupně Helena Korfová.

Reflexní doplňky

Co se týče nákupu školních pomůcek, doporučuji zaměřit se hlavně na bezpečnost a to ve všech ohledech. Důležité jsou bezpečnostní prvky na aktovce (odrazky, barevnost), ale i na oblečení pro školáka. Případně školáčkův outfit dovybavte reflexními prvky – přívěsky, samolepkami, led světýlky. Cesta do školy i z odpolední družiny musí být v krátkých podzimních a zimních dnech pro děti co nejbezpečnější!

Bezpečné přezůvky

Pořiďte bezpečné přezůvky, tzn. raději s pevnou patou než pantofle. Sice se malým dětem hůře obouvají, ale přezůvky nepadají při chůzi, nevyzouvají se, dá se v nich lépe cvičit nebo zlobit při relaxačních chvilkách vyučování. Podívejte se i na podrážku, aby neklouzala.

Nůžky

Malý školák bude potřebovat nůžky – pořizujte ale vždy s kulatou špičkou.

Desky s drukem

Pokud chcete předejít rozsypaným písmenkům nejen po aktovce, ale i po pokoji, pořiďte pevné desky s drukem, do kterých vkládejte desky s písmenky. Jejich praktičnost využijete na vkládání „notýsku nebo žákovské knížky“. Ale dobře poslouží i na vkládání domácích úkolů a pracovních listů. Tuto obálku můžete zároveň využít jako dobrého prostředníka komunikace – vkládejte sem důležité vzkazy pro paní učitelku, peníze, nebo naopak v ní dostanete vzkazy od paní učitelky. Školáček pak tyto důležité věci má hned při ruce a nehledá je po celé aktovce.

Oblečení na tělocvik

Děti potřebují teplákovou soupravu a sportovní boty, když půjdou cvičit ven. Naopak do školní tělocvičny jsou lepší kraťasy, tričko a boty s bílou podrážkou, což bývá podmínkou. Je potřeba také myslet na ponožky, jelikož děti v zimě často nosí punčocháče. To vše samozřejmě je potřeba do něčeho dát. Hodí se vám pytlík na cvičební úbor. Doporučuji látkový, aby propocené oblečení dobře dýchalo.

Permanentní fix

Doporučuji také zakoupit. Určitě ne pro školáka, ale pro vás. Je totiž skvělým pomocníkem na podepisování úplně všeho. Je dobré podepsat nejen obě z přezůvek, ale i každé vystřižené písmenko, pero i pastelku. Malé děti si ještě tolik neumění ohlídat své věci, můžete tím předejít nechtěným výměnám.

A co vy? Už jak jste na tom s vybavením pro školáčky. Máte všechno a vybrali jste správně?

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: učitelka prvního stupně Helena Korfová
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků