Shopping

Vybavte svého školáka novými nůžkami

Jako každý rok začíná období nákupů sešitů, učebnic a dalších nezbytných školních pomůcek. Mezi ně patří samozřejmě i nůžky, bez kterých se neobejde prvňáček ani zkušený žák druhého stupně.

Zářijové školní nákupy jsou příležitostí své ratolesti obdarovat nejenom tím, co chtějí, ale i něčím, co je pro ně zároveň užitečné. V ideálním případě by tedy rodič měl primárně hledět na kvalitu a funkčnost a až poté na design.


Raději jednorázově připlatit za kvalitu

Například zmiňované nůžky bývají rodiči podceňované a snaží se na nich spíše ušetřit, než chytře investovat. Levné a nekvalitní nůžky totiž často nepřežijí náročné podmínky, které jim nejmladší školáci ve svých penálech a školních brašnách připraví, ani několik měsíců. Z jednorázové investice se tak snadno stane pravidelná komplikace.

„U dětských nůžek je proto dobré investovat a pořídit dítěti nůžky, které splní svou přesností očekávání dětského tvůrce, mají kulaté čepele pro větší bezpečnost, jsou vybaveny krytem zamezujícímu náhodné poranění, jsou vyrobeny z kvalitní oceli zajišťující trvanlivost ostří, dají se lehce nabrousit a jejich plastová držadla jsou připravena na nástrahy školních lavic, jako je například pád z výšky,“ vysvětluje Tomáš Duda, country manager společnosti Fiskars pro Českou a Slovenskou republiku, podle čeho vybírat nůžky pro svou ratolest.

                        

Dětské nůžky Fiskars Moomin mají nejen design, který zaujme dětské oči, ale také kulatou špičku, aby byly pro děti bezpečnější. Držadla jsou vyrobena z tvrzeného a odolného plastu, který je uzpůsoben pádům z výšky – například školní lavice. Jsou k dostání v několika designových provedeních.


Mnohaleté zkušenosti

Největší zkušenosti s výrobou nůžek s plastovými držadly na světě má právě společnost Fiskars, která jako první začala v roce 1967 s výrobou svých dnes již legendárních nůžek s oranžovými plastovými rukojeťmi a kterých se do dnešních dnů prodalo již více než jedna miliarda kusů po celém světě. Jejich ergonomický tvar držadel se navíc stal nestárnoucí předlohou pro mnoho dalších nůžek značky Fiskars.

 

Fiskars myslí i na leváky

Mnohdy výrobci zapomínají na menšinu leváků ve společnosti. Ne však ve Fiskars, kde na leváky myslí u všech podstatných výrobků, mezi které nůžky bezpochyby patří. V nabídce produktů proto rodiče naleznou nůžky pro leváky v dětském provedení, s kulatou špičkou i nůžky pro dospělé.


Pro starší žáky i do domácnosti

Pro každodenní používání ve škole, kanceláři i domácnosti jsou nejvhodnější tzv. univerzální nůžky, kterých má Fiskars ve své produktové nabídce hned několik, aby si i zákazníci náročnější na designové pojetí mohli vybrat nůžky podle svého gusta. 


Kancelářské nůžky Fiskars Inspiration Gloria si hravě poradí se stříháním látek, papírů různých tvrdostí, provazů i igelitů. Jsou tedy vhodné například pro starší žáky výtvarných škol i různých řemeslných učilišť. Stejně tak se samozřejmě neztratí v domácnosti.


Často zapomínaným faktem v rodinách bývá možnost nůžky naostřit. Ve chvíli, kdy se ztupí, jdou často z domu. Snížit výdaje za nakupování nového vybavení stále dokola umí ostřič nůžek, který dokáže velmi významným způsobem vylepšit ostrost ztupených nůžek, a tím pádem je schopný vašim nůžkám dlouhodobě zajistit požadovanou kvalitu a funkčnost.

Připravila: Katka

Foto: Fiskars
2. 9. 2016


Diskuze: příspěvků