Krása

Vyberte si dokonalý kabát

Sbírání kytiček

Hledáte-li na letošní sezonu nový kabát, je tu pár věcí, na které byste při nákupu měla myslet. Nekupujte si jen tak nějaký kabát, ale ten dokonalý, který bude stylový, hřejivý a bude vám slušet.

Na ulici potkáte mnoho žen nosících nepadnoucí a neslušivé kabáty, a to jen proto, že neznají střih, který si přesně pro svůj typ postavy mají vybrat.


Postava hruškovitá (širší boky), přesýpací hodiny a silnější postava

 

Takko

Takko

Máte-li postavu, která je trochu silnější, s většími boky a hrudníkem, nebo máte typ postavy známý jako hruškovitý, potřebovat budete kabátek, který zdůrazní vaše přednosti, ale zároveň rafinovaně zakryje drobné nedokonalosti. Dobrou volbou bude kabát střední délky s páskem – vytvoří (či zdůrazní) žádaný dojem přesýpacích hodin. Kabát by měl padnout přesně, neměl by plandat ani příliš obtahovat. V kabince si pod něj při zkoušení vezměte i svetr, abyste si byla stoprocentně jistá, že vám v zimě padne.

 

Postava ve tvaru jablka (větší hrudník a ramena)

Lindex

Lindex

Jste-li jedna ze šťastných žen s bohatým dekoltem, vybírejte si kratší kabát s jednou řadou zapínání. Dávejte si pozor, aby na hrudníku nebyly zbytečné ozdoby a látky a zároveň kabát nepůsobil „nataženě“. Kabátky s volným spodním dílem jsou ideální a působí nenuceně.


Drobná postava

Charles Vöegle

Charles Vöegle

Jste-li drobnější, určitě sáhněte spíše po kratších bundách a kabátcích, protože v dlouhých střizích se můžete ztrácet. Kratší kabátky vás nebudou opticky zmenšovat, ideálně by měly končit kousek pod zadečkem.

Vysoká, štíhlá postava

Bella Bruta

Bella Bruta

Postava a lá modelka je při výběru kabátku nejvýhodnější, koupit si můžete prakticky všechny délky kabátů, nejlépe však od střední do dlouhé. Trench kabátek je pro vysoké ženy ideální. Pozor si ale dávejte, aby nebyl příliš volný nebo široký u ramen.


Trendy sezóny 2012

Letos v obchodech najdete širokou nabídku kabátů, barev, délek a střihů, takže můžete vybírat také podle svého vkusu. Top barvy jsou černá, šedá, velbloudí, khaki a vínová.

Připravila: Natalie
Foto: Lindex, Bella Brutta, Takko, Charles Vöegle
3. 12. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků