Bydlení

Vyberte si zahradní grily na zahradu i na terasu

Sbírání kytiček

S prvními teplými dny se ze zahrad začíná linout vůně grilovaného masa. Trávníky obsadí skupinky nadšenců a 300 000 let stará tradice přípravy masa na ohni ožívá. Grilování si ale můžete užít i bez zahrady – stolní a elektrické grily se hodí dokonce i do bytu. Podívejte se na ty nejžhavější modely!

Zahradní grily na dřevěné uhlí

Zahradní gril rozpálený pomocí dřevěného uhlí představuje stylovou klasiku přípravy masa. Během několika málo desítek minut je vše připraveno pro grilování na opravdovém ohni. Rozléhající se vůně dřeva se nakonec podepíše i na chuti celého jídla a dodá tu pravou grilovací atmosféru.


Čistější grilování na plynu

Zahradní grily na dřevěné uhlí sice navozují skvělý pocit z přípravy masa, je ale potřeba se o ně starat. Komu taková špinavá údržba nevoní, ale rád by si vychutnal radost z grilování, měl by zvolit plynový gril.

Jeho zapálení a následná regulace teploty je otázka pouhého otáčení knoflíků. Grilování je o to jednodušší, protože na postupné přikládání a pravidelné prohrabávání uhlíků je potřeba notná dávka trpělivosti a zkušeností.

Plynový gril vás na druhou stranu ochudí o radost z ohně a ovoněnou chuť masa. Stojí proto za zvážení, jestli je pro vás vhodnější jednoduché ovládání nebo tradiční příprava na dřevěném uhlí.


Domácí elektrické grilování

I bez zahrady si můžete díky elektrice vychutnat chuť grilovaného masa. Díky tomu, že gril neprodukuje žádný kouř, ho můžete bez obav zapojit i doma v bytě nebo na terase. Ke grilování navíc nepotřebujete žádné speciální znalosti – teplo se začne linout hned po zapojení do zásuvky.


Terasové ohniště

Kdo se nechce spokojit se zahradním ohništěm sestaveným z několika kamenů, určitě by měl zvážit nákup venkovního topeniště s grilem. To se hodí navíc i na terasu, kde si tak můžete vytvořit atmosféru venkovního posezení a ještě si báječně pochutnat. Zatopit si ke grilování nebo smažení v moderním ohništi můžete jak tradičním dřevem, tak i grilovacím uhlím.

Vyrazte pro grily na zahradu i na terasu do Mountfieldu a ještě dnes můžete pozvat přátele na pořádnou hostinu!

 

Komerční prezentace
Foto: SXC
27. 2. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků