Vydejte se k sousedům do Rakouska: Salcbursko

Co si budeme povídat, situace je pro letošní letní sezonu výjimečná. Spousta Čechů dá přednost pobytu na chalupě za humny, než aby cestovalo do zahraničí.

Vydejte se k sousedům do Rakouska: Salcbursko
Zobrazit fotografii v galerii

Pokud patříte mezi milovníky adrenalinu a dobrodružství a většinou jezdíte do exotických destinací, přes Atlantik nebo třeba na Kavkaz, letos z nabídky leteckých spojení zapláčete. 


Rakousko tak vyvstává jako skvělý kompromis, pokud chcete zažít akční letní dovolenou u jezer nebo v horách, a zároveň chcete mít jistotu nekomplikované dopravy přes hranice. Navíc vám nabídne svou jedinečnou pohostinnost a vynikající kuchyni! 


Salcbursko: Solný hrad, in-line stezka kolem jezera Mondsee a přechod Berchtesgadenských Alp

Salcbursko je oblast, kterou doporučujeme milovníkům hor, válení se u jezera i všem kulturním nadšencům. Nabízí totiž vše zmiňované a ještě mnohem víc. Pokud nevlastníte auto, nezoufejte – Rakousko je dobře zasíťované veřejnou dopravou. Podívejte se na nabídku spojů například na www.flixbus.cz, dopravce nabízí dokonce přímý spoj z ČR. 


Svoji návštěvu začněte ve Starém městě Salcburku, zapsaném na seznamu UNESCO. Dominanta města Salcburk, pevnost Hohensalzburg, byla vybudovaná v roce 1077 a je to největší zcela zachovalý hrad ve střední Evropě. Z hradeb se vám naskytne nádherný výhled na celý Salcburk. Můžete zde navštívit středověké knížecí komnaty nebo třeba hradní muzeum. Na pevnost se přitom nemusíte šplhat pěšky, už 100 let tu funguje lanovka podobná petřínské zubačce. 


Nejznámější ulicí Starého města na straně řeky s bělostnou pevností je Getreidegasse. Nad průčelím obchodů spatříte zavěšené středověké znaky cechů. Při procházce Getreidegasse se na chvilku zastavte u domu č. 9 – jedná se totiž o Mozartův rodný dům


Na jednodenní výlety pak můžete ze Salcburku vyrazit autem či hromadnou dopravou k nedalekým jezerům Mondsee a Attersee, vzdáleným z centra města necelých 30 km. Díky panoramatům vysokých hor tyčících se nad křišťálově čistou vodou původně ledovcových jezer si budete připadat jako v ráji. K největším jezerům zde patří Attersee, Mondsee a Wolfgangsee, které jsou od sebe vzdálena jen pár minut. Podél všech těchto jezer vedou silničky a cyklotrasy. U jezera Mondsee objevíte asi 5 km trasu vhodnou i pro in-liny, která nabízí úchvatné výhledy na vodní hladinu, v níž se zrcadlí okolní pohoří. 


Horská oblast kolem Berchtesgadenu na jih od Salcburku patří bezesporu k nejkrásnějším krajinám v celých Alpách a přispívá k tomu i malebné jezero Königssee, lemované strmými štíty okolních hor. Přechod části hraničního rakousko-německého hřebene přes vrchol Hohes Brett (2340 m) nabídne náročnější vysokohorský terén i fantastické výhledy na protilehlý hřeben Watzmannu (2713 m) a zmíněné jezero ležící hluboko v údolí.


Připravila: Katka Soušková

Zdroj: Flixbus

Foto: Pixabay

DISKUZE K ČLÁNKU

0

To my se s manželem chystáme letos do Rakouska hlavně na lyže. Manžílek totiž zná skupinu rakouských lyžařů, kteří vezmou stany a spacáky, lyže na záda a jdou prostě do hor zkoušet nové trasy. Několikrát jsem mu to zakazovala, že je to nebezpečné, ale teď přemluvil i mě. Tak zdar a sílu.

ODPOVĚDĚT

2

Tak přesně takový článek jsem zrovna nepotřebovala najít :-( Musím vám to tedy vysvětlit - měli jsme v plánu vyrazit s přítelem na tento prodloužený víkend svátkem do Salcburska, avšak už kousek za Prahou jsme píchli kolo a museli jsme se vracet domů, abychom co nejdříve objednali pneumatiku z webu https://www.pneuok.cz/ a měli auto připravené na úterý do práce :-(

ODPOVĚDĚT

3

Krásné, ale pro mne už ne.

ODPOVĚDĚT

3

pěkné,ale raději v této době jsem doma

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (4 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Léto je období dovolených. Zahraniční cesty jsou lákavé a celkem snadno se smíříme s dlouhými...

Cestování jako životní styl

Cestování jako životní styl

Není tajemstvím, že cestování právě zažívá obrovský boom a láká velkou většinu z nás. Není...

Jak na cestování se psem

Jak na cestování se psem

Chcete vyrazit za hranice všedních dnů společně se svým čtyřnohým kamarádem? Dnes už to není...

Titulka pro: Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Když přijde na dětské vybavení, mají dnešní rodiče nespočet možností. Jak si ale mezi nimi...

Titulka pro: Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Chystáte se na krátkou dovolenou nebo už řešíte delší letní odpočinek? Pokud je vám blízké...

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Tak hurá, rozhodnuto, dohodnuto. Auto tentokrát zůstane doma a my vyrážíme autobusem. Před námi je...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz