Soutěže

Vyhrajte luxusní ručníky od Matějovského

Dopřejte si nefalšovaný domácí wellness! Luxusní ručníky a osušky dovedou k dokonalosti zasloužené chvíle relaxace a stanou se ozdobou vaší koupelny. Díky kvalitnímu přírodnímu materiálu jdou ruku v ruce design i funkčnost.

Ideální ručník? Kolekce Mita představuje absolutní špičku ve světě wellness. Díky dlouhým vláknům se vyznačuje extrémní savostí, hebkostí, pevnou a hustou strukturou látky a dlouhou životností. „Tkaní ve vysoké gramáži 600 g/m2 je zárukou vysokého uživatelského komfortu. Díky atraktivním barvám navíc skvěle doladí každou koupelnu,“ popisuje oblíbenou kolekci Kateřina Vařechová, obchodní ředitelka firmy Matějovský, tradičního českého výrobce ložního povlečení a bytového textilu.

Kvalita si zaslouží péči

Ručníky a osušky je před prvním použitím nezbytně nutné alespoň dvakrát důkladně vyprat na doporučenou teplotu a dlouhý prací program. „Ručníky doporučujeme prát odděleně, jelikož dochází k vymývání zbytkových barev a nečistot z výroby. Prvními praními přirozeně dochází k uvolnění jemných volných vláken a ke zpevnění smyček v tkanině, což zajistí lepší vzhled a delší životnost výrobku. I když je froté kvalitní, tvoří se na něm zpočátku drobné žmolky, které však po několikátém praní vymizí,“ vysvětluje Kateřina Vařechová.

Při praní ručníků nepoužívejte často aviváž. Aviváž vlákna slepí k sobě a ručníky tak ztrácí měkkost a zejména přirozenou schopnost absorpce. Může také zapříčinit tvorbu žmolků. U bílých a světlých ručníků může barevná aviváž způsobit i jejich zešednutí či zaprání. Ručníkům rovněž nesvědčí sušení v sušičce, žehlení ani mandlování. „Dojde-li k uvolnění froté smyčky, tak přesahující část opatrně odstřihněte nůžkami. Ručník je tkaný tak, že se mu po odstřižení vytaženého vlákna nic nestane,“ radí Vařechová

Pět z vás může vyhrát set dvou ručníků Mita (2 kusy, 50/100 cm) v elegantním šedém a tmavě šedém odstínu.

Soutěž probíhá od 22. května do 5. června 2022.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Matějovský povlečení
Zdroj fotografií: Matějovský povlečeníDiskuze: příspěvků