Akce

Výstava Jak se zdobí Vánoce

Sbírání kytiček

Adventní čas, který nás vybízí ke klidu a rozjímání, začal minulý víkend. Nestihli jste si ho ještě pořádně užít? Nevadí, zkuste to třeba ten příští anebo i ve všední dny. Sváteční atmosférou na vás dýchne výstava Jak se zdobí Vánoce, jež je aktuálně k vidění v zimním refektáři pražského Strahovského kláštera.

V první řadě se tu můžete kochat pohledem na spoustu úžasných vánočních ozdob. A nejde o jen tak ledajaké ozdoby; malí i velcí tady uvidí doslova historické kousky.

Minulost propletená se současností

Někoho zaujmou půvabné foukané ozdoby (takzvaně z volné ruky i do forem), dalšího zase dekorace z korálků či perliček, jiného třeba papírové, ozdobené drátkem… Navíc si lze srovnat, jak se ozdoby vyráběly dříve a nyní a to díky prezentaci moderních dekorací, které rovněž tvoří součást expozice.

Co bude také k vidění

Kromě ozdob vám výstava nabídne ukázky betlémů, loutek či marionet výtvarnice Šárky Váhové a také adventní věnce, které vytvořily známé osobnosti. Včetně například herců Michaely Badinkové, Gabriely Filippi či Jana Révaie.

Praktické informace

* Na výstavě Jak se zdobí Vánoce se podílí Strahovský klášter, regionální muzea, známí výtvarníci, loutkáři a sběratelé.
* Do zimního refektáře Strahovského kláštera v Praze můžete přijít do 31. prosince 2013 a to v tuto dobu: denně od 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin. Jen na Štědrý den a Boží Hod vánoční tu mají zavřeno a 31. 12. se otevírací doba zkracuje na 9 až 15 hodin.
* Za vstupné dáte: dospělí = 120 Kč, děti = 60 Kč, rodinná vstupenka = 300 Kč.

Připravila: Marcela
Foto: 2media
4. 12. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků