Akce

Výstava mandal: potěšte své oči i duše

Sbírání kytiček

Obrázky mandal jsou symbolem klidu a harmonie, které dokonce můžou i léčit. Pokud vás téma mandal zajímá, přijměte pozvání do Františkánského kláštera v Hostinném.

Aktuálně zde totiž probíhá výstava mandal, které vytvořili amatéři i profesionálové. Ti první jsou ze Základní školy Sluneční, kterou navštěvují děti s mentálním postižením, kombinovanými vadami a autismem. Právě ony se svými rodiči vloni na podzim vytvořili řadu jedinečných mandal v rámci arteterapeutického setkání. A možná přesně v té stejné době vymýšleli další mandaly určené pro textilní zpracování profesionálové z české rodinné firmy Grund. Výsledek? Společná výstava mnoha úžasných obrazců, které si můžete prohlédnout ve Františkánském klášteře v Hostinném až do srpna 2013.

Co si ohlídat příští rok?

Zatímco obrázky dětí si patrně uchováte ve své mysli, náměty profesionálních tvůrců se zhmotnily do podob koupelnových koberečků. Právě tato kolekce se vzory léčivých mandal, barevných magických a harmonizujících obrazců, se předpremiérově představuje na této výstavě. Najdete u mandaly ovlivňující lidskou sebedůvěru, představivost či velkorysost, ale i takové, které posilují mezilidské vztahy a duchovní rozvoj. „Hlavní myšlenkou celého projektu je poskytnout lidem možnost nechat působit na svoji mysl zářivé mandaly natištěné nebo vyšité do koberců. Jsou pečlivě vybrány tak, aby jejich barevné složení a zvolené motivy ovlivňovaly různé aspekty lidské mysli,“ říká Jiří Grund, ředitel společnosti Grund. Oficiálně se koberečky představí až příští rok a firma slibuje, že čistý zisk z prodeje mandal věnuje na charitativní projekty.

Aktuálně

Pokud vás téma magických obrazců zajímá více a jste z okolí Hostinného nebo tudy budete projíždět, pak si zítra od šesti hodin nenechte ujít přednášku na téma Mandaly v životě – život v mandale.

Text:Marcela
Foto: archiv Grund
5. 6. 2013

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků