Akce

Výstava (nejen) uměleckých panenek se blíží

Sbírání kytiček

Patříte k milovníkům uměleckých panenek a chcete rozšířit svou sbírku? Nebo byste si tyto dekorativní skvosty alespoň chtěli prohlédnout? Nyní máte jedinečnou příležitost! Výstava Doll Prague se otevírá už tento pátek a potrvá jen do neděle.

Druhou mezinárodní prodejní výstavu uměleckých panenek, loutek a medvídků Teddy doplní přehlídka uměleckých textilií.

Panenky jsou in

„Panenky jsou v tomto případě pojímány nikoli jako hračky, ale jako opravdové umění, které po celém světě sdružuje prestižní umělce a autory, statisíce sběratelů a obdivovatelů. Největší tradici má toto umění ve Spojených státech amerických a státech bývalého Sovětského svazu, pozadu nezůstává ani západní Evropa,“ uvádí Bohdana Klátilová z občanského sdružení ART CZ. Jak je však patrné, ani Česká republika nemusí stát stranou.

Jako Demi Moore

Pokud se vám umělecké panenky líbí, pak vězte, že nejste sami, mimo jiné si je oblíbila například populární americká herečka Demi Moore, která rovněž jednu panenku věnovala jako svatební dar další světové herecké star – Barbře Streisand. Sbírka Demi údajně čítá kolem 3000 panenek a herečka má pro ně vyhrazený dokonce jeden ze svých několika domů.

Co bude k vidění

V Praze se představí panenky z nejrůznějších koutů světa, včetně USA, Ruska, Itálie, Holandska, Izraele, Japonska, České republiky… Kromě nich se budou prezentovat rovněž originální medvídci Teddy Bears. Doporučujeme: po celou dobu výstavy zde budou probíhat mini wokshopy, například šití medvídků.
A pokud se půjdete podívat také na výstavu uměleckých textilií, pak vězte, že vás tu čekají jedinečná díla z Francie, Německa, Ruska, Holandska a rovněž i našich autorů.

Kdy a kde?

Výstava panenek se bude pořádat v Tyršově domě, ukázky uměleckých textilií v Michnově paláci, oboje Praha 1.
Otevírací doba: pátek: 12 – 19 hodin, sobota: 10 – 19 hodin, neděle: 10 – 18 hodin.
Vstupné: základní 150 Kč, snížené (děti, studenti, senioři) 80 Kč.
Zaujalo nás: Deset procent ze vstupného bude věnováno na podporu integračního projektu základní školy Červený vrch Praha 6.

Text: Marcela
Foto: archiv firmy
26. 11. 2013

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků