Akce

Výstava Tutanchamon je prodloužena až do 13. října 2013

Sbírání kytiček

Nestihli jste ještě navštívit výstavu Tutanchamon – jeho hrob a poklady? Máte na to ještě tři týdny. Díky velkému zájmu byla výstava prodloužena až do 13. října 2013.

Výstavu Tutanchamon – jeho hrob a poklady zhlédlo v České republice již přes 400 000 návštěvníků, což ji doposud dělá nejúspěšnější akcí svého druhu, která byla představena v České republice. Z důvodu zvýšeného zájmu o výstavu se pořadatelé rozhodli výstavu prodloužit a umožnit ji tak zhlédnout všem, kteří touží zažít tuto neopakovatelnou cestu do Starého Egypta a neměli zatím čas výstavu navštívit.


Největší putovní výstava na světě pokračuje ve své cestě plné ohromujícího úspěchu. Kritikové, široká veřejnost i samotní návštěvníci jsou ve svých názorech jednomyslní, jedná se o mnohem více než pouhou výstavu, Tutanchamon – jeho hrob a poklady je třídimenzionálním filmem vyprávěným Sirem Howardem Carterem, osobou, jejíž vášeň vedla k největšímu archeologickému objevu všech dob.


Díky enormního zájmu veřejnosti o egyptologii a úspěchu výstavy se promotér rozhodl v úterý 24. září věnovat veškeré příjmy z prodeje lístků z pondělí 23. září občanskému sdružení Sluneční paprsek.


Sluneční paprsek

Sluneční paprsek je občanské sdružení, jehož hlavní cílem je organizování ozdravných pobytů pro děti. Pobyty jsou určené především pro děti, které prodělaly hemato-onkologické onemocnění nebo jsou chronicky a vážně nemocné. „Podpořit děti se speciálními potřebami přes charitativní organizaci, jejíž název v sobě nese slunce, se nám zdálo jako dobrý nápad. Ve Starém Egyptě hrálo slunce důležitou roli a navíc byl Tutanchamon přezdíván Dětský král“, zhodnotil Grimaux.


Výstava Tutanchamon – jeho hrob a poklady je možné zhlédnout na Výstavišti v Holešovicích do soboty 13. října. Přístup na výstavu je každých 15 minut. Lístky zakoupíte přímo na místě.

Připravila: Katka
Foto: Tutanchamon
21. 9. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků