Děti

Zajistěte dětem na léto jazykový kurz v zahraničí

Přemýšlíte, jak budou děti trávit letos letní prázdniny? Nebo si říkáte, že máte na řešení této otázky ještě spoustu času? Omyl! A to hlavně v případě teenagerů, pokud hledáte pro jejich volný čas ideální kombinaci užitečného se zábavným. Třeba u jazykových kurzů v zahraničí letos reálně hrozí, že budou velmi brzy vyprodány a vy nebudete mít z čeho vybírat. Tedy za předpokladu, že se nerozhodnete rychle a pobyt neobjednáte opravdu včas, nejlépe již v březnu.

„Zejména u pobytů ve Velké Británii se kvůli letní olympiádě očekávají problémy s volnou ubytovací kapacitou. A pokud by ještě na jaře nějaká byla, může být zase nedostatek letenek,“ říká profesionál z oboru Karel Klusák z cestovní kanceláře INTACT.

„Podle našich aktuálních informací mají v určitých oblastech ve Velké Británii už v současné době školy vyprodané kapacity na některé červencové týdny,“ upozorňuje ředitel jedné z nejúspěšnějších firem na organizování individuálního studia v zahraničí Klusák. A dodává, že třeba konkrétně škola Harrow House má již nyní na první tři týdny prázdnin vyprodanou ubytovací kapacitu na kolejích.

Co vlastně výuka jazyka v zahraničí středoškolákům přinese?
Měsíční kurz v zahraničí dá středoškolákům tolik, co rok studia jazyka doma. „Výuka je tak intenzivní, že se rozmluví i student, který má při studiu doma s cizím jazykem
problém,
“ zdůrazňuje ředitel INTACTu Klusák. Když se totiž učí v zahraničí, věnuje cizímu jazyku celý den. Musí v cizí řeči běžně komunikovat a má velmi omezenou možnost používat mateřský jazyk. Pohybuje se mezi reálnými lidmi, komunikuje s hostitelskou rodinou, s mnoha lektory, se studenty z jiných zemí, s místními lidmi. „Slyší reálné přízvuky a najednou zjistí, že angličtin je spousta,“ přibližuje Klusák.

Váš syn či dcera si zlepší poslech i mluvení, obohatí slovní zásobu, získá sebevědomí v komunikaci a naučí se v jazyce rychle reagovat. Navíc pozná kamarády z celého světa, jejich mentalitu, kulturu. A ještě se k tomu všemu dobře pobaví, protože nuda po výuce neexistuje. Rodiče si doma nemusí dělat žádné starosti, o potomky je skvěle postaráno! Více informací najdete na www.intact.cz

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
20.3.2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků