Akce

Zažijte Prahu jinak

Sbírání kytiček

I letos budete moci prožít jeden den v Praze trochu jinak, než jak jste každý den zvyklí – v různých částech Prahy budou některé ulice a části čtvrtí uzavřené a místo aut se po nich budou prohánět chodci a cyklisté všech věkových kategorií.

V sobotu 24. září proběhne již 6. ročník pouličního festivalu Zažít město jinak. Festivalové zóny pro utužení dobrých sousedských vztahů a navození příjemné atmosféry jinak hlučných částí Prahy tento rok vznikly na vícero místech po celé Praze, například na Vinohradech, ve Vršovicích, na Letné, v Břevnově, na Palmovce, v Tróji, na Žižkově a dalších místech.

Díky festivalu se budete moci volně procházet ulicemi, kde natrefíte na improvizovaná pódia, zahrádky kaváren a restaurací, stánky s občerstvením, oblečením, doplňky, informacemi o našem městě, o cyklojízdách a různých aktivitách. Den si můžete například užít na latinskoamerické party, ochutnat dobroty středozemí, nakoupit u mladých českých nekonvenčních návrhářů, zajít si do kina, na výstavu anebo jen prostě v ulicích nasávat veselou atmosféru.

Součástí festivalu je i tradiční Velká podzimní cyklojízda pořádaná nadšenci z Auto*Matu, díky které se několik tisíc cyklistů na rozličných strojích a v roztodivných úborech projede jindy auty ucpanou Prahou. Velká podzimní cyklojízda povede účastníky ze srdce festivalu na Vinohradech z ulice Rumunská přes centrum, Karlín, Libeň, Holešovice a okolo festivalové zóny před kinem Oko a Národním technickým muzeem na Letenskou pláň, kde si mohou například udělat piknik. Na trase projedou účastníci i přes Václavské náměstí.

Tempo cyklojízdy bývá vždy poklidné a pomalé a bez problému ho zvládnou jak rodiče, tak děti nebo prarodiče. Vřele doporučujeme se jí zúčastnit, protože projíždět si Prahu na kole místy, kde obvykle mají hlavní slovo automobily, je úžasný zážitek.

Více informací najdete na: http://zelenamapa.cz/ a http://www.auto-mat.cz/aktivity/zazit-mesto-jinak-cyklojizdy/

 

Připravila: Magda
Foto: Auto*Mat
Zdroj: http://zelenamapa.cz/, http://www.auto-mat.cz
22. 9. 2011

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků