Akce

Zdravě myslet, zdravě žít

Sbírání kytiček

Už od rána začíná den připomínat paragraf a vstávám s reálným přepokladem, že bude stát za starou bačkoru. Probouzí mě sms, výpis z účtu po odečtech… pěkně. Na cestě do kuchyně si vrazím do paty kus Lega, au, zapínám presovač a odhodlání – dnes začnu s redukcí váhy, budu se jídlem rozmazlovat a přestanu se jím ničit, ještě mě po nočním útoku na lednici bolí žaludek.

V koupelnovém zrcadle na mě čekám já, realita je neúprosná. Co dříve obstarali pasta, krém, hřeben a džíny, dneska sotva dohání tužidlo, lak na vlasy, make up, tvářenka, korektor, řasenka, stíny a kalhoty na gumu v pase.

V autě poslouchán zprávy a ještě než dojedu do kanceláře předsevzetí berou za své. U vietnamce si kupuju k banánu i čokoládu a taky koláč a radši i cigarety, čabajku si obstarám cestou domů. Ústředním motivem dne se stává opět jídlo. Bude to pěkný den. Už jen to, že sledujeme blbé zprávy a nevědomky je šíříme dál, způsobuje našemu organismu zátěž. Špatné zprávy infikují naše myšlenky, naše myšlenky ovládají emoce – to co prožíváme, jak to prožíváme, jak se cítíme.

Když jsou naše pocity nepříjemné, jsme otrávení, chováme se protivně, nejsme spokojení a vytváříme kolem sebe negativní vibrace. V prostoru, který jsme zamořili svou blbou náladou, nemůžeme očekávat nic jiného než dusno. Dusno se řítí jako lavina a stává se z něho stres.

Když jsme ve stresu tak si mozek začne říkat o kompenzaci, laicky řečeno, chce příjemno a to dostane nejrychleji ve formě „ něčeho dobrého“. Dobré jsou pro mozek cukry a tuky. Už jste doma? Začneme se cpát. Jednoduchá rovnice: blbá nálada = hromada jídla.


A ještě jeden důkaz:

Americký psycholog Fiedmann prokázal, že stačí, abyste byl několik minut v přítomnosti dominantní negativistické osoby, a nakazíte se. Přitom s ní ani nemusíte mluvit, funguje to i na dálku. Když si v televizi pustíte politickou předvolební debatu, je to takový nápor negativních emocí, že se můžete otrávit, jako byste si pustil plynový sporák.

Představte si, že vám to sluší a jste spokojení. Pokud si nejste jistí, jak se rozmazlovat, přijďte za námi na jednu ze zastávek turné Zdravě myslet, zdravě žít, přijedeme i do vašeho města. www.facebook.com/zdravemysletzdravezit?fref=ts

 

Termíny akcí Zdravě myslet, zdravě žít

březen
18. 3. – Ústí nad Labem

duben:
15. 4. – Chomutov
16. 4. – Karlovy Vary
22. 4. – Hradec Králové
23.4 – Uničov

květen:
20. 5. – Jablonec
21. 5. – Liberec
27. 5. – Olomouc
28.5. – Brno

červen:
17. 6. – Písek
18. 6. – České Budějovice
24. 6. – Jihlava
prodloužený víkend Heat : 19.-21. 6. 2015 Kopřivná

červenec: Itálie týdení pobyt

srpen: 2x open air

Heat: 26. 8.
Přerov 27. 8. Zlín

září:
16. 9. – Frydek místek
17. 9. – Třinec
23. 9. – Pardubice

říjen:
14. 10. – Plzeň
21. 10. – Prostějov
22. 10. – Kralupy nad Vltavou
prodloužený víkend: 16, 17,18, Kopřivná

listopad:
18. 11. Ostrava
19. 11. Opava
25. 11. Mladá Boleslav

prosinec:
3. 12. – Kladno
9. 12. – Třebíč
10. 12. – Jindřichův Hradec

Připravila: Katka
Foto: iStock
18. 3. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků