Bydlení

Zima v interiéru

Zima je v plném proudu a silně ovlivňuje prostředí vašeho interiéru.

A jak z FengShui víte, energie prostoru se neustále proměňují díky měnícím se energiím času. Proto je velmi důležité, aby váš interiér vždy odpovídal energiím daného ročního období. 

Interiér vždy upravujeme podle dvou základních priorit 

1.Energie člověka (rodiny), tj. podle toho, kdo interiér bude využívat 

2.Funkce prostoru – k čemu se daný interiér bude využívat 

Bez těchto dvou základů nemůžeme interiér dobře nastavit. Dalším důležitým vlivem na to, jak bude interiér vyhovovat těm, kteří ho využívají a jak se bude dané funkci dařit je právě energie času. Víme také, že hlavní funkcí domova je energie tzv. Gua 8 (Hora), tj. jakési jeskyně, která nás má chránit, má nám dát pocit jistoty, bezpečí a vytvářet tzv. teplo domova. Právě toto teplo je v období zimy nejvíce ohroženo. Všude přítomný chlad proniká i do všech budov a interiérů i do našeho těla. Abychom tedy byli v zimě dobře chráněni, musíme teplo domova co nejvíce posilnit právě v období zimy. 

Teplo vytváří element Ohně. Musíte ho tedy v zimě posílit. Toho docílíte např. různými doplňky a barvou. Mezi nejvhodnější doplňky budou určitě patřit svíčky a vonné tyčinky. Ty zapalujte a tím velmi jednoduše zvýšíte energii tepla. Dále jsou to všechny měkké předměty – polštáře deky, peřiny apod. 

Barvy Ohně jsou pak červená, oranžová a růžová. Můžete je používat v různých odstínech. Čím výraznější odstín zvolíte, tím silnější energii ohně vytvoříte. Oheň potřebuje také podporu. Element Ohně nejvíce podpoříte energií Dřeva. Proto jsou v zimě vhodné všechny doplňky vyrobené ze dřeva, chvojí, větviček apod. 

Můžete tak spojit zelené větvičky s červenými svíčkami či ozdůbkami a hned vytvoříte přirozenou a příjemnou energii Ohně. Posilujte tuto energii co nejvíce, protože tím zároveň posilujete své tělo a zdraví.

Autor: Jiří Černák, cernakinteriordesign.webs.com

Foto: iStock


Diskuze: příspěvků