Akce

Zveme vás na Beatlemánii!

Pokud vás zajímá Beatles a jejich strhující příběh, pak se vydejte do Českého muzea hudby.

Až do 10. ledna 2011 zde probíhá mimořádný výstavní projekt, který vypráví dvě paralelní dějové linky – první odráží příběh nejslavnější rockové skupiny všech dob od jejich počátků v Liverpoolu přes vrchol vlny beatlemánie až po rozpad skupiny The Beatles a následné tvůrčí i životní osudy jednotlivých Brouků.
 
Zvláštní část výstavy je věnována kulturním fenoménům 60. let 20. století, které Beatles svou tvorbou a postoji přímo či nepřímo ovlivňovali, nevyhýbá se ani negativním či kontroverzním tématům.
 
 

 

 Druhá dějová linka sleduje život mládeže v tehdejším Československu. Zabývá se oficiální i neoficiální stránkou tehdejší kultury či módy. Důraz je kladen na počátky bigbítu v českých zemích a reakce establishmentu na životní styl tzv. mániček.

 
Závěrečná část výstavy je věnována osobě Johna Lennona jako ikony svobody, míru a revolty proti většinové společnosti a významu jeho kultu pro odpor proti totalitnímu režimu v 80. letech 20. století.
Výstava je připravena ve spolupráci se zahraničními a domácími institucemi i soukromými sběrateli. Součástí expozice jsou nejen mnohé interaktivní prvky, ale také slavné voskové figuríny členů skupiny The Beatles z roku 1964. K výstavě je připraven bohatý doprovodný program.
 
Připravila: Šárka
Foto: České muzeum hudby
15.9.2010
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků