Děti

3 nápady na letní zábavu s dětmi

Sbírání kytiček

Děti mají prázdniny, tráví více času doma a je potřeba jim zajistit program, aby se nenudily, nebo nestrávily celé léto u počítače. No jo, ale co když vás žádná kreativní zábava zrovna nenapadá? Nevadí, máme pro vás tři tipy, díky kterým se s dětmi nudit rozhodně nebudete.

Jak probudit kreativního ducha? 

Mají vaše děti kreativní tendence a neustále něco kreslí, modelují nebo malují? Pusťte se do toho s nimi! Rozložte stůl, připravte všechny potřeby a vyberte s dětmi, co budete tvořit. 

Tip: Můžete si vymyslet vlastní kreativní projekt, nebo si pořídit kreativní hračky či sady, které obsahují všechny potřebné pomůcky i návod pro tvorbu konkrétního projektu. V nabídce uměleckých a výtvarných potřeb najdete nespočet propriet, které se vám zajisté budou hodit. 

Jste zrovna bez inspirace a vůbec vás nenapadá, co byste mohli tvořit? 


Udělejte z toho hru!

– Do jednoho sáčku dejte lístečky, na které napíšete nápady na výtvory. Jako třeba rámeček na fotku, stojánek na tužky, dekoraci na stěnu, kuchyňskou pomůcku

– Do druhého sáčku dejte lístečky, na kterých budou tradiční i netradiční kreativní potřeby. Kromě pastelek, akvarel, voskovek, barevných papírů, tempero či látek tam můžete napsat i netradiční položky jako těstoviny, mikrotenové sáčky, plechovky, prázdné kelímky od jogurtů, knoflíky, provázky a další drobnosti, které doma najdete. 

Teď už jen zbývá vylosovat, co budete vyrábět a jaké materiály k tomu použijete. Přejeme příjemnou zábavu! 

Tip: Kreativní a školní potřeby hledejte na papirnictvipavlik.cz, kde najdete také školní aktovky a batohy, kostýmy a masky i dětské kufříky za super ceny. 

Vymýšlíme pohádkám vlastní konce 

Vezměte knížku s oblíbenými příběhy a začněte číst. Jakmile se dostanete ke zlomové pasáži, zeptejte se svého dítka, jak by se zachovalo. „Co bys dělal/a, kdyby tohle někdo udělal tobě? Co měla podle tebe Popelka udělat?“ Naučíte je tak kritickému myšlení a určitě se oba pobavíte. Můžete pak zkusit příběh vyprávět tak, jako by se oblíbená postava zachovala tak, jak by vaše ratolest chtěla. 

Dětská diskotéka 

Připravte svým dětem párty. I když není clo slavit, proč si nezařádit? Ztlumte světla, vložte do přehrávače oblíbené taneční písničky, připravte občerstvení v podobě barevných ovocných koktejlů a hurá na to! Můžete vyhlásit soutěž o nejlepšího tanečníka či tanečnici, nebo udělat malou módní přehlídku. A pokud máte doma karnevalové masky, tohle je ta pravá příležitost pro jejich oprášení!

KP

Foto: iStock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků