Domácnost

5 tipů, jak zmenšit objem šatníku a mít vždycky co na sebe!

Skříň praská v pantech, vy kupujete další a další oblečení, ale ten pocit, že nemáte co na sebe, pořád nikam nemizí. Čím to je? A jak to udělat, abyste měla vždy co obléct a cítila se dobře?

Přiznejte si, že máte až moc oblečení 

První a nejdůležitější krok – přiznejte si sama sobě, že máte víc oblečení, než můžete potřebovat. Možná se budete potřebovat přesvědčit na vlastní oči – jen běžte ke skříni a na hromádku vyndejte všechno svoje oblečení. I to zašité v krabici pod postelí. Všechno do puntíku. Tak – můžete teď s klidným srdcem říct, že máte oblečení tak akorát? 

Snižujeme počty a doplňujeme basic kousky 

Jste si jistá, že potřebujete čtyři džínové bundy, sedmery černé kalhoty a deset růžových sukní? Opravdu potřebujete osm párů džínových kalhot? Jsou zkrátka kousky, které není třeba mít v šatníku víc než jednou. Třeba koženou bundu vícekrát mít opravdu nemusíte. Vyskládejte si na hromádku věci, které máte několikrát. A vyberte si jednu! (Dobře, džíny si můžete vzít vícekrát – ale jen, pokud je opravdu nosíte!) 

Jaké jsou vaše barvy? 

Každá žena má několik barev, které nosí nejraději a nejčastěji. Určete si na základě nejoblíbenějších a nejčastěji nošených kousků oblečení svou barevnou paletu A té se držte i při pořizování nových kousků. Budete mít jistotu, že se vám vždy bude vše k sobě hodit. Super, ne? A můžete už konečně vyhodit ty zimní kabáty, které jste stejně nikdy neměla na sobě. 

Darujte, prodejte, vyhoďte 

Začněte s oblečením, které nenosíte. A vytvořte z něj tři hromádky – kousky na vyhození, k darování a k prodeji. Buďte nekompromisní a zbavte se všeho, co vám není, nesedí, nesluší, nebo to jen nenosíte. 

Zbavit se věcí, které nenosíte, není tak těžké. Zbavit se věcí, které nepotřebujete, už bude těžší. Zkuste si to dát jako dlouhodobý cíl – na konci každé sezóny se zbavte kousků, které jste za celou dobu nenosili. 

Vyhýbejte se slevám 

Když svůj šatník očistíte, nejspíš to nebude trvat dlouho a bude zase plný zbytečností. Jak tomu zabránit? Stanovte si měsíční limit, který za oblečení můžete utratit. Vyhýbejte se slevovým akcím. A vždy volte kvalitu před kvantitou. Začátek bude těžký, ale vy to určitě zvládnete!

KP
Foto: bolf.cz


Diskuze: příspěvků