Krása

5+1 tip jak na suché vlasy

Máte suché vlasy? Určitě v tom nejste sama! To je ovšem velmi malá útěcha. Zbavit se těchto obtíží přitom nemusí být nijak výrazně náročné. Přesvědčit se o tom v následujících řádcích můžete samy.

Nabídneme vám totiž hned 6 tipů na to, jakým způsobem o suché vlasy pečovat. Než se ale budeme jednotlivých aspektům věnovat, zaměříme se na příčiny tohoto jevu.

Proč se objevují suché vlasy? 

Odpověď na tuto otázku stoprocentně nebude jednoznačná, protože příčin může být hned několik. Pro přehlednost je vyjmenujeme v následujícím výčtu. Jde tedy především o: 

– silné letní slunce 

– nepřiměřené fénování 

– silně chlorovanou vodu 

– nešetrné česání 

– návštěvy solária

– časté nánosy laků a tužidel 

– komplexně nevhodnou péči o pokožku hlavy. 

Příčin může být ještě více, výše jmenované jsou zřejmě těmi nejčastějšími. Jak si tedy pomoct?

1. Důraz na vhodnou stravu 

Vznik suché pokožky je i dokladem toho, že vám chybí potřebné vitamíny a minerální látky. Není tedy nic jednoduššího než upravit jídelníček. Do stravy zařaďte především potraviny bohaté na vitamíny z řad B a C, železo či zinek. Suchá pokožka hlavy by se postupně měla stát minulostí. Optimální volbou jsou mastnější ryby, mezi které se řadí kupříkladu makrela, sardinky nebo tuňák. Právě v nich se ukrývají omega-3 mastné kyseliny.

2. Kvalitní kosmetika 

Moderní péče o suché vlasy zahrnuje používání kvalitních přípravků. Spoléhejte se na šampony i kondicionéry, jež umí zajistit dostatečnou hydrataci pokožky hlavy. Cenově budou tyto přípravky samozřejmě poněkud výše, nicméně za krásu vašich vlasů to bezesporu stojí.

3. Spolehlivé a šetrné sušení vlasů 

Necháte si vlasy po umytí vyschnout přirozeně? Většinou asi ne, trvalo by to věčnost! Jakou máte doma techniku? Pokud se jedná o různé staré přístroje, které chrlí na vlasy extrémně horký vzduch, pak je jejich vysušení logickým důsledkem tohoto procesu. Výbornou volbou jsou například fény a žehličky z řady Philips Moisture Protect. 

5+1 tip jak na suché vlasy

4. Zapomeňte na příliš horkou vodu 

Milujete ten pocit, když se nahřejete horkou vodou? Aby ne, po dlouhém pobytu v zimě je to optimální! Vlasům ovšem voda o vysoké teplotě škodí. Nahřejte si proto tělo a hlavu z této blahodárné lázně vynechejte. 

5. Regenerační maska se vyplatí 

Velmi vítanou záležitostí je speciální regenerační maska určená pro výživu vlasů. Poskytne dostatečnou regeneraci a umí uzavřít vlasový povrch. Vysušení vlasového porostu je tak složitější. 

6. Nechte vitamíny a minerály proniknout do vlasů 

Jak již bylo řečeno, změna jídelníčku je rozhodně žádoucí, nicméně neměli byste pít a konzumovat potraviny, jež brání efektivnímu vstřebávání minerálních látek. Na mysli máme zejména konzumaci alkoholu anebo kávy. Problém samozřejmě může tkvět i v kouření a pití některých druhů čaje.

KP

Zdroj: Philips

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků