Bydlení

Dekorace do bytu i na zahradu: osvědčené jsou lucerny i solární svítidla

Chcete jít s dobou a mít doma nebo na zahradě krásné doplňky, které vám budou ostatní závidět?

Osvědčené lucerny

Z přírodních materiálů (dřevěné, ratanové, bambusové…) nebo kovu (mrkněte na krásně propracované, téměř rustikální kousky) – nejrůznějších luceren najdete mnoho. Liší se nejen materiálem a designem, ale rovněž velikostí. Některé jsou vysloveně dekorativní, jiné i bezpečné; ty se pak vybavují prosklením. Nebo se do základny lucerny vkládá skleněná nádoba, až do ní svíčka. Mezi tradiční bytové dekorace patří rovněž svícny.

Proměnlivé samolepky

Ozdobit stěnu snadno a rychle slibují samolepky. Moderní výrobky se velice jednoduše instalují a stejně tak i sundávají, jakmile vás omrzí (některé lze použít opakovaně). Jelikož mnohdy jde o dekoraci v řádech stokorun, doslova se nabízí měnit je častěji, i několikrát ročně.

In jsou nejen barevné obrázkové samolepky, ale i ty s černobílými liniemi či ryze černé, které se hodí do každého interiéru. Poslední dobrou se prosazují rovněž výrobky 3D.

Originální „mazlíčci“

Motivy ze zvířecí říše stále frčí, a nejde pouze o psy a kočky. Letos do Čech a na Moravu „přilétlo“ neskutečné množství sov. K vidění jsou jak v podobě dekorace, tak i funkčních interiérových doplňků (například v podobě polštářků nebo zarážek do dveří).

Ve stejném duchu praktických dekorací se nesou další zvířecí postavičky. Například želva se může proměnit ve schránku na klíče, slepička v konvičku na zalévání rostlin, vážka v půvabnou zvonkohru a motýly? To jsou přece jasná solární světýlka. Tahle zahradní dekorace najde využití rovněž na vašem balkoně.

Solární svítidla

U solárních dekorací se ještě na chvíli zastavme. Mezi velice praktické totiž paří solární zápichy, které jemně nasvítí třeba příjezdovou cestu k domu nebo chodníček, stejně tak solární nástěnné lampy u dveří, abyste nemuseli hledat klíče od domu a podobně. Mnohdy se v nich snoubí praktická funkce s estetickou a možná vás překvapí, že je na zahradě využijete celoročně (byť v zimě je sluneční intenzita a tím i dobíjení svítidla nižší).

Hodiny

Nástup mobilů vedl k tomu, že mnoho lidí odbouralo budíky. Naštěstí s nástěnnými hodinami se to nepodařilo. I ty však podléhají módě a tak se dnes znovu vracíme ke starým dobrým kukačkám a líbí se nám vintage styl se záměrnou patinou (znalce trendů nepřekvapí, že se tyhle kousky „nosí“ i v moderních interiérech).

Když se nedokážete rozhodnout, které hodiny budou zdobit váš domov, pak si vzpomeňte na dovolenou u moře. A pořiďte si hodiny s motivem pláže a mořských vln.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.velkykosik.cz
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků