Bydlení

Jak oživit dětský pokoj

Sbírání kytiček

Okoukal se vám už nevýrazný dětský pokoj? Štětec a barvy zmůžou velkou změnu

Původně byl pokoj velmi strohý a nevýrazný, bez fantazie. Nenabízel nic, co by mohlo malému průzkumníkovi zlepšit náladu, když na svých výpravách za poznáním narazí na překážku. 

Dětský pokoj před úpravou

Stále velmi oblíbený do dětských pokojů je námořnický styl, ale proč si ho trochu neupravit podle svého? Zvlášť když orientace pokoje na severovýchod znemožňuje dostatečný přístup slunce. Ze stávajícího vybavení nemusíme přitom nic vyhazovat, stačí vzít do ruky štětec a ty správné barvy. 

Pocit slunce, tepla a léta navodíme sytě žlutými doplňky, které kombinujeme s námořnickou modrou a neutrálními barvami (světle šedá na původně přírodních dřevěných pořadačích), které utlumí původně převažující bílou. Z nudného interiéru se stal optimistický, prázdninový a svěží prostor. 

Žlutým Balakrylem UNI (č. odstínu 0620) jsme natřeli fotorámeček na zdi, reflektor u postele i odpadkový koš, který se díky pruhům stal výraznou dominantou pokoje. Tmavě modrým odstínem (č. odstínu 0460) jsme přetřeli lampičku na stole a využili jsme ho i na zmíněný odpadkový koš. Na dřevěné pořadače na stůl jsme použili světle šedou (č. odstínu 0105).

Postup – odpadkový koš 

Odpadkový koš nejprve natřete celý žlutou barvou, alespoň ve dvou vrstvách tak, aby neprosvítala původní barva. Mezi vrstvami nechte nátěr dobře zaschnout, ideálně cca 4 hodiny. Důkladné proschnutí obou vrstev je v tomto případě zásadní, aby se pak z odpadkového koše barva nestrhla, až budete sundávat maskovací pásku. Pak si vyznačte pomocí maskovací pásky pruhy. Pásku přilepte důkladně, aby barva nezatekla, kam nechcete. A pak už jen natíráte modrým Balakrylem UNI – tolik vrstev, abyste byli spokojeni s výslednou barvou. Po úplném zaschnutí opatrně pásku odlepte. 

Doporučení interiérové designérky Saši Dýckové: 

Námořnický styl je prostě in a nevyjde jen tak z módy. S dítětem dobře poroste a vydrží i několik let, aniž by působil příliš dětsky. Do námořnického stylu patří barevnost modré, bílé nebo šedé, žluté a červené. Vhodnými doplňky jsou například pruhované polštáře, vlaječky, kotvy, pádla, nafukovací kruhy atd.

Připravila: Katka
Foto: Balakryl

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků