Domácnost

6 + 1 super potravin z mrazáku

Sbírání kytiček

Napadlo vás někdy dát do mrazáku ovoce, na kterém jste si pak pochutnali více, než v jeho čerstvé podobě? Vyzkoušejte to! Nabízíme vám 6 + 1 super tipů na ledové dobroty!

Zmrazit si na svačinu ovoce není nic složitého. Navíc – díky jeho ledové podobě ho nikdy nesníte mnoho, a ještě si pochutnáte.

1. Vodní meloun

Sezona melounů pomalu začíná, tak hurá do obchodu. Mrazík promění tuto obří dužinu v krystalicky delikátní sorbet. Jednoduše nakrájejte meloun na kostičky, plátky nebo z něj tvořítkem vyrobte kuličky, které napícháte na špejli. Znalci pak vloží dílky do mixéru a vyrobí si melounovou tříšť.

2. Banán

Někdy se to podaří a koupíte si super chutný banán, mnohdy však je jeho chuť spíše mdlá. Přitom mráz z něj dokáže vyrobit delikatesu, připomínající smetanově banánovou zmrzlinu. Banán před uložením do mrazáku nakrájejte na plátky a zmrzlá kolečka nasypte do mixéru. Pokud sníte mražený krém okamžitě, bude opravdu hladký a vláčný. A když ho po vyjmutí z robota ještě na chvíli vložíte zpátky do mrazničky, ztuhne a bude se lépe nabírat.

3. Avokádo

Rozkrájený plod hruškovce přelahodného, ano, tak to je skutečně avokádo, zamrazte a získáte netušenou dobrotu. Jako kdybyste se pak zakousli do čokoládové tyčinky s avokádem v jednom. Ale to není všechno – zmrzlé kousky osolte, opepřete, přidejte limetku a chilli. Tip pro méně odvážné: konce avokádových proužků namočte do medu.

4. Citrusy

Nakrájejte pomeranč, grapefruit, mandarinky a citron na měsíčky a šup s nimi do mrazáku. Zmražené je pak vhoďte do sklenice se sodovkou. Ideálně do domácí sody ze SodaStreamu, s tak intenzivními bublinkami, jak jen vy máte rádi. Mražené citrusy nahradí kostky ledu, dochutí perlivou vodu a ještě ji udrží déle chladnou.

5. Maliny

Lahodné osvěžení v každém plodu! Omyté a opatrně osušené maliny svěřte na nějaký čas mrazáku. Až je vyjmete a zakousnete se do nich, zjistíte, že chutná skoro jako malinový koláč, jen s ledovým přesahem. A ten v horkých dnech jistě přijde vhod.

6. Hroznové víno

Vložte do mrazáku hned několik hroznů, ať pak zbude na každého člena rodiny. Zmražení zintenzivní přirozené cukry a uvnitř každé kuličky uzraje hroznový sorbet.

Tip navíc: Frozen Yogurt

Kvalitní bílý jogurt nalijte do formiček na domácí nanuky. Že je nemáte? Nevadí, dobře poslouží i plastové obaly. A nezapomeňte přidat do jednotlivých porcí například špejle. Ledovou hmotu posypte nejrůznějšími semínky (zkuste třeba módní a velice zdravé chia), předem opraženými vločkami, nastrouhaným kokosem, nebo je obalte v medu a rozinkách. Variací na dochucení je mnoho, určitě brzo objevíte tu svou. A můžete si libovat, jak jste si vymysleli zdravou a přitom sladkou svačinku.

Připravila: Marcela
Foto: SodaStream
4. 6. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků