Filmové novinky

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva ve 3D

Oblíbená dvojice Galů v dalším díle zábavné komedie pro malé i velké opět začíná lákat diváky do kin. Půjdete se také podívat? Dobrodružný film se tentokrát promítá ve 3D!

Žánr: komedie

Scénář: René Goscinny, Albert Uderzo

Režie: Laurent Tirard

Hrají: Gérard Depardieu, Edouard Baer, Fabrice Luchini…

Co se stane tentokrát? Představte si, že pod vedením Julia Caesara napadly římské legie Británii. Jedné malé vesničce se však daří statečně odolávat, ale každým dnem je zřejmé, že jí začíná docházet dech. Britská královna proto vyslala svého věrného důstojníka Jaxitaxe, aby vyhledal pomoc u Galů v druhé miniaturní vesničce ve Francii vyhlášené svým důmyslným elixírem, který jim pomáhá proti Římanům.

Když Jaxitax popsal zoufalou situaci svých lidí, Galové mu darovali pěkných pár litrů svého kouzelného lektvaru a Asterix a Obelix mají za úkol doprovodit Brita domů. Jakmile dorazí do Británie, Jaxitax jim představí místní zvyky ve vší parádě a všichni to pořádně roztočí! Ovšem Caesar je spíš vytočený, a tak se rozhodne naverbovat Normanďany, hrůzu nahánějící bojovníky severu, aby jednou provždy skoncovali s Brity. Jenže Normanďané touží po jediném – zažít strach. A to jen proto, že někde zaslechli přísloví „Strach ti dává křídla“… a kdo by nechtěl létat? Galové, Britové, Normanďané a Římané se tak zamotají do bláznivé honičky za kouzelným lektvarem, na kterém visí spása národa…

 

Připravila: Marcela

Foto: HCE

24. 10. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků