Akce

Bobby McFerrin přijede do Brna

A co víc, vzhledem k tomu, že všechny vstupenky na jeho vystoupení 29. března byly vyprodány rekordní rychlostí, podařilo se vyjít vstříc obrovskému zájmu fanoušků a uspořádat v Brně ještě druhý koncert.

Takže své vokální umění mistr improvizací Bobby McFerrin předvede v Brně hned dvakrát – 29. 3. a také 30. 3. 2011. Oba koncerty se uskuteční v rámci festivalového preview jubilejního desátého ročníku mezinárodní hudební přehlídky JazzFestBrno.
 
Bobby McFerrin vystupoval v České republice zatím čtyřikrát a jeho koncerty vždy provázel obrovský zájem publika. Jedno vystoupení bylo přidáno už při jeho první návštěvě v Praze a situace se opakuje i tentokrát. Naposledy se loni v Praze a Ostravě představil se svým nejnovějším albem VOCAbuLaries, které získalo hned tři nominace na cenu Grammy.
 
Návštěvníci jarního brněnského koncertu se pro změnu mohou těšit na Bobbyho s jeho tradičním repertoárem, kterým si získal milióny fanoušků po celém světě.
 
 

Bobby McFerrin

Bobby McFerrin osobitým způsobem využívá svůj hlasový rozsah čtyř oktáv, přičemž jedinečná atmosféra jeho koncertů vyniká díky improvizaci a nenucenému kontaktu s publikem. Šedesátiletý hudebník získal doposud deset cen Grammy a pět z nich získal v kategorii Nejlepší jazzový mužský zpěv.

Prodalo se přes 20 miliónů kopií jeho alb, zatím jich vyšlo třináct. První, eponymní natočil v roce 1982, poslední s názvem VOCAbuLarieS vydal letos. Kombinuje na nich jazz, klasiku, pestré vlivy world music, ethno i folk se svými originálními hudebními nápady.
 
Právě díky bohatosti vlivů a neutuchající chuti experimentovat vzniká nadčasová hudba, která překračuje žánrové (i zeměpisné) hranice a dotýká se všech kultur. McFerrin, jenž spolupracoval například s violoncellistou Yo-Yo Mou a jazzovými pianisty Chickem Coreou a Herbiem Hancockem, není ale jen vynikajícím zpěvákem a skladatelem filmové hudby. Je i uznávaný dirigent; s taktovkou v ruce spolupracoval mimo jiné s Vídeňskou filharmonií.
 
Bobby McFerrin je nadšený zastánce povinné hudební výchovy v rámci školní docházky. Asi proto, že sám nejlépe ví, jak mocné má hudba účinky. Ostatně v roce 1987 vydal s Jackem Nicholsonem album pro děti nazvané The Just So Stories – Elephant’s Child.
 
Podrobné informace na www.bobbymcferrin.cz.
 
Vstupenky jsou prostřednictvím www.ticketstream.cz v prodeji ve třech kategoriích za ceny 990 Kč, 1 490 Kč a 1 990 Kč. Stejně jako v případě prvního koncertu budou mít zájemci o kombinované zážitky jedinečnou příležitost zakoupit VIP vstupenku, která zahrnuje nejlepší místa v hledišti a zároveň nabízí luxusní občerstvení formou rautu (za cenu 3 990 Kč) popřípadě i kombinaci s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Brně (za 5 990 Kč). Pořadatelé rovněž nabízejí omezený počet exkluzivních míst na pódiu za 2 990 Kč.
 
Připravila: Šárka
Foto: Smart Communication/JAZZFESTBRNO
11. 2. 2011
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků